Ibuprom Max Sprint

kapsułki miękkie400 mg

Ibuprom Max Sprint jest to lek w postaci kapsułek miękkich. Każda kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna leku ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Lek może być stosowany w bólach kostno-stawowych, bólach głowy, bólach zęba, bólach stawów i innych o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Ibuprom można przyjmować w grypie lub przeziębieniu, którym towarzyszy gorączka.

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom Max Sprint – co to?

  Ibuprom Max Sprint jest to lek w postaci kapsułek miękkich. Każda kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Substancja czynna leku ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Lek może być stosowany w bólach kostno-stawowych, bólach głowy, bólach zęba, bólach stawów i innych o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Ibuprom można przyjmować w grypie lub przeziębieniu, którym towarzyszy gorączka.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom Max Sprint?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to doraźnie 1 kapsułka doustnie co 4 godziny. Maksymalnie 3 kapsułki w ciągu doby w dawkach podzielonych.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom Max Sprint?

  Lek Ibuprom Max Sprint, kapsułki miękkie o dawce 400 mg, powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom Max Sprint to kapsułki miękkie o dawce 400 mg. Lek ten podaje się doustnie, czyli przez połykanie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom Max Sprint?

  Ten lek może powodować częste efekty uboczne, takie jak zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Skutki mniej często spotykane obejmują reakcje alergiczne z wysypką i świądem, trudności z oddychaniem, ból głowy, zawroty, bezsenność, nerwowość, podrażnienie, zmęczenie, zaburzenia widzenia i owrzodzenia w przewodzie pokarmowym. Z rzadsza występują szumy w uszach, problemy nerkowe oraz podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi. W przypadku wystąpienia efektów ubocznych, skonsultuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom Max Sprint?

  Lek Ibuprom Max nie powinien być stosowany, jeśli:

  • jest wystąpienie alergii na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakikolwiek inny składnik leku,
  • w historii medycznej pacjenta zdarzały się reakcje alergiczne, takie jak katar, pokrzywka czy astma oskrzelowa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ,
  • pacjent ma lub miał chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforację lub krwawienie z powodu NLPZ,
  • u pacjenta występuje poważna niewydolność wątroby, poważna niewydolność nerek lub poważna niewydolność serca,
  • pacjent zażywa jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX-2 (co może zwiększyć ryzyko niepożądanych działań),
  • pacjent jest narażony na krwawienie z pewnymi rodzajami ran,
  • jest to trzeci trymestr ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom Max Sprint?

  W sytuacji zażycia zbyt dużej ilości leku, niezbędne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem, który zdecyduje o odpowiednich działaniach. Przedawkowanie może prowadzić do objawów takich jak nudności, wymioty, ból w górnej części brzucha, biegunka, szumy w uszach, ból głowy czy krwawienia z układu pokarmowego. Silne zatrucie może dotknąć układ nerwowy, wywołując senność, rzadziej pobudzenie, dezorientację, śpiączkę lub ataki padaczkowe. Mogą również wystąpić kwasica metaboliczna, wydłużenie czasu protrombinowego (INR), ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby lub pogorszenie astmy. Nie istnieje konkretny antidotum, a lekarz będzie prowadzić leczenie objawowe i wspomagające.

  Wygląd

  Lek jest dostępny w formie kapsułek do zażycia przez usta. Kapsułki są pakowane w specjalne płaskie opakowania zwane blistrami, które są wykonane z tworzyw sztucznych i aluminium. Te blistry są następnie umieszczane w kartonowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Ibuprom Max Sprint dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom Max Sprint to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom Max Sprint zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom Max Sprint jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki miękkie

  Moc

  400 mg

  Tablica pytań o Ibuprom Max Sprint

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom Max Sprint to: Ibuprom Max, Ibuprom RR Max, Ibuprom Sprint, Ibuprom, Ibum Express, Ibum Forte, Ibum, Nurofen Express Forte, Nurofen Forte, Nurofen Express Forte Tabs.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .