Ibuprom dla dzieci Forte

zawiesina doustna200 mg/5 ml

Ibuprom dla dzieci Forte to lek w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony dla dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia. 5 ml roztworu zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Ibuprofen jest lekiem należącym do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprom dla dzieci Forte wskazany jest do stosowania w bólach różnego pochodzenia np. towarzyszącemu ząbkowaniu oraz w celu obniżenia gorączki.

Spis treści

  Opis leku

  Ibuprom dla dzieci Forte – co to?

  Ibuprom dla dzieci Forte to lek w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony dla dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia. 5 ml roztworu zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Ibuprofen jest lekiem należącym do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprom dla dzieci Forte wskazany jest do stosowania w bólach różnego pochodzenia np. towarzyszącemu ząbkowaniu oraz w celu obniżenia gorączki.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibuprom dla dzieci Forte?

  Lek Ibuprom dla dzieci Forte należy dawkować za pomocą dołączonej do leku strzykawki. Zalecane dawkowanie:

  • Niemowlęta w wieku 3-6 miesięcy (5 – 7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
  • Niemowlęta w wieku 6-12 miesięcy (7,7 – 9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby.
  • Dzieci w wieku 1-3 lat (10 – 15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby.
  • Dzieci w wieku 4-6 lat (16 – 20 kg): 3 razy po 3,75 ml w ciągu doby.
  • Dzieci w wieku  7-9 lat (21 – 29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby.
  • Dzieci w wieku 10-12 lat (30 – 40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby.
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 3 razy po 10 ml w ciągu doby.

  Należy odczekać 6 do 8 godzin między kolejnymi dawkami.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibuprom dla dzieci Forte?

  Aby przechowywać lek Ibuprom dla dzieci Forte, zawiesinę doustną o dawce 200 mg/5 ml, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibuprom dla dzieci Forte to zawiesina doustna, czyli płyn do podawania przez usta. Zawiera on 200 mg substancji czynnej na 5 ml płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibuprom dla dzieci Forte?

  Lek może powodować częste skutki uboczne, takie jak zgaga, ból brzucha, nudności, niestrawność, wymioty, wzdęcia czy biegunka. Rzadziej występują zapalenie żołądka, ból głowy, zawroty, bezsenność, pobudzenie, zmęczenie, zaburzenia widzenia czy wysypka i świąd. W wyjątkowych sytuacjach może dojść do ciężkich reakcji skórnych, problemów z wytwarzaniem krwinek, reakcji psychotycznych czy depresji. Przyjmowanie leku może wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru. W przypadku poważnych objawów, takich jak krwawienie z jelit, reakcje alergiczne czy ciężkie reakcje skórne, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibuprom dla dzieci Forte?

  Leku Ibuprom dla Dzieci Forte nie powinieneś stosować, jeśli jesteś uczulony na ibuprofen czy też na jakiekolwiek inne składniki leku, a także na inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ. Jeśli kiedykolwiek po zażyciu kwasu acetylosalicylowego czy innych leków przeciwbólowych miałeś objawy alergii, jak katar, pokrzywka czy astma, lek jest przeciwwskazany. Nie powinien go stosować również pacjent z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, aktywną lub przebytą, z perforacją lub krwawieniem. Lek jest niewskazany w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie można go stosować jednocześnie z innymi lekami z grupy NLPZ, w tym z inhibitorami COX-2, ze względu na zwiększenie ryzyka niepożądanych działań. Nie powinien być stosowany w III trymestrze ciąży oraz przez osoby ze skazą krwotoczną.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibuprom dla dzieci Forte?

  Jeśli zażyłeś zbyt dużo leku Ibuprom dla Dzieci Forte lub jeśli Twoje dziecko to zrobiło przez przypadek, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Nadmiar leku może powodować nudności, bóle brzucha, problemy z żołądkiem, wymioty, a nawet bóle głowy czy zawroty. Przy dużej dawce mogą wystąpić senność, ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem do utraty przytomności. Leczenie polega na usunięciu nadmiaru leku z organizmu. Lekarz będzie obserwować zachowanie serca i podać węgiel aktywny do wypłukania leku. W razie konieczności poda leki rozszerzające oskrzela.

  Wygląd

  Lek jest lepką, prawie białą zawiesiną, która jest dostępna w butelkach. Do opakowania dołączony jest specjalny dozownik w postaci strzykawki, który ułatwia precyzyjne dawkowanie leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibuprom dla dzieci Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibuprom dla dzieci Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibuprom dla dzieci Forte jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Zawiesina doustna

  Moc

  200 mg/5 ml

  Tablica pytań o Ibuprom dla dzieci Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibuprom dla dzieci Forte to: Ibum dla dzieci, Ibum, Ibuprom Ultra Ice, Ibuprom.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .