leki-orange

Ibuprofen Aflofarm, tabletki drażowane, 200 mg

Ibuprofen Aflofarm co to jest?

Ibuprofen Aflofarm to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek drażowanych o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Substancją czynną leku jest ibuprofen w dawce 200 mg. Lek stosowany jest w stanach gorączkowych oraz w leczeniu bólu różnego pochodzenia o umiarkowanym lub słabym nasileniu.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Występują
Rozdziały

Skład leku Ibuprofen Aflofarm

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Ibuprofen Aflofarm.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID). Ibuprofen jest stosowany w celu obniżenia gorączki i leczenia bólu lub stanu zapalnego spowodowanego wieloma schorzeniami, takimi jak ból…

Na co pomaga Ibuprofen Aflofarm?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Ibuprofen Aflofarm.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból mięśni to dolegliwość, której często towarzyszy gorączka i osłabienie. Przyczyną może być grypa, przeziębienie, schorzenia reumatyczne lub przeciążenie mięśni spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizy…
Ból stawu to dolegliwość, która dotyczy zarówno osobom młodym, jak starszym. Obejmuje on sam staw i okolice (więzadła, ścięgna czy kaletki maziowe). Często bólowi stawu towarzyszy obrzęk, zaczerwienie…
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości struktur. Zwykle odczuwa się ból zęba jako stały lub przerywany ból, który nie ustępuje. Zmiany …
Bolesne miesiączkowanie nazywane jest również dysmenorrhea. Istnieją dwa rodzaje bolesnego miesiączkowania: pierwotne i wtórne. Dysmenorrhea pierwotna występuje u osób, które odczuwają ból przed i w …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…

Zamienniki Ibuprofen Aflofarm i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Ibupar, tabletki drażowane, 200 mg
Metafen Ibuprofen Caps, kapsułki, 200mg
Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg
IbuTeva, tabletki, 200 mg
Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg

Częste pytania o Ibuprofen Aflofarm

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Ibuprofen Aflofarm.
Ceny tego leku są różne w zależności od wielkości opakowania i apteki. Zwykle mieszczą się w granicach 4-5 zł (20 szt.).
Zalecana dawka początkowa 1 do 2 tabletek, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.
Tak, lek dostępny jest w postaci tabletek drażowanych.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ibuprofen Aflofarm dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Ibuprofen Aflofarm. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Ibuprofen Aflofarm?

Produkt leczniczy Ibuprofen Aflofarm przyjmowany jest doraźnie. Zalecana dawka dla osób powyżej 12. roku życia wynosi od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek leku na dobę.

Ulotka leku Ibuprofen Aflofarm

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Ibuprofen Aflofarm

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Ibuprofen Aflofarm

ProducentAflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
WskazaniaBól,
Ból głowy,
Ból mięśni,
Ból stawu,
Ból zęba,
Bolesne miesiączkowanie,
Gorączka
SkładnikiIbuprofen
Zamienniki
  1. Ibupar, tabletki drażowane, 200 mg
  2. Metafen Ibuprofen Caps, kapsułki, 200mg
  3. Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg
  4. IbuTeva, tabletki, 200 mg
  5. Nurofen, tabletki powlekane, 200 mg
Moc leku200 mg
Postać lekuTabletki drażowane
Opakowania10 tabletek (EAN: 5909990080755)
DziałBól,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Ból zęba,
Gorączka,
Przeziębienie i grypa