Ibupar Forte

tabletki powlekane400 mg

Ibupar Forte jest produktem leczniczym, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, jest stosowany m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu. 1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Spis treści

  Opis leku

  Ibupar Forte – co to?

  Ibupar Forte jest produktem leczniczym, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, jest stosowany m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu. 1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibupar Forte?

  Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 400 mg (1 tabletka) jako dawka początkowa, którą można przyjąć jednorazowo lub co 4 do 6 godzin w miarę potrzeby. Należy uważać, aby nie przekroczyć dawki 1200 mg (3 tabletek) w ciągu doby.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibupar Forte?

  Lek Ibupar Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibupar Forte należy połykać doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibupar Forte?

  Ibupar Forte to lek przeciwbólowy. Może powodować różnego rodzaju działania niepożądane. Bardzo rzadko, może wystąpić ciężka reakcja skórna znana jako zespół DRESS, któremu towarzyszą takie objawy jak: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów. Innymi częstymi działaniami niepożądanymi są wysypki, obrzęki, zmniejszenie łaknienia, bóle brzucha, oraz zaburzenia widzenia. Jeśli doświadczysz któregokolwiek z tych objawów, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie leku Ibupar Forte może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka chorób serca lub udaru.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibupar Forte?

  Ibupar Forte to lek, o którym warto wiedzieć, kiedy go nie stosować. Nie należy go przyjmować w następujących przypadkach:

  • Jeśli ma Pan/Pani uczulenie na ibuprofen lub jakikolwiek inny składnik leku Ibupar Forte.
  • Jeśli ma Pan/Pani czynną lub występującą w przeszłości chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienie, które również wystąpiły po zastosowaniu innych leków przeciwzapalnych nazywanych NLPZ.
  • Jeśli ma Pan/Pani ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca.
  • Jeśli wystąpiły objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych nazywanych NLPZ.
  • Jeśli jest Pani w trzech ostatnich miesiącach ciąży.
  • Podczas jednoczesnego stosowania innych leków przeciwzapalnych nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2, co zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
  • Jeśli ma Pan/Pani skazę krwotoczną.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibupar Forte?

  W przypadku przedawkowania leku Ibupar Forte lub jego przypadkowego przyjęcia przez dziecko, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (z występowaniem śladów krwi), bóle głowy, szumy uszne, dezorientację i oczopląs. Skrajne przypadki mogą prowadzić do utraty przytomności, drgawek, krwi w moczu i problemów z oddychaniem. Istnieją również poważne skutki dla wątroby, nerek i serca.

  Wygląd

  Ibupar Forte to lek, który występuje w postaci tabletek. Tabletki te mają barwę czerwoną, są okrągłe oraz obustronnie wypukłe. Mają jednorodną powierzchnię. Lek ten jest dostępny w opakowaniach bezpośrednich, które zawierają pojedyncze blistry z folii PVC/Al.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibupar Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibupar Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibupar Forte jest Adamed.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Ibupar Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibupar Forte to: Ibupar Forte, Ibum Express, Ibum Forte, Ibuprom Max Sprint, Ibuprom Max, Ibuprom RR Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , , , .