Zdjęcie Ibum, żel, 50 mg+30 mg/g

Ibum

żel50 mg+30 mg/g

Ibum jest produktem leczniczym w postaci żelu do stosowania miejscowego na skórę. 1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) oraz 30 mg lewomentolu (Levomentholum). Ibuprofen ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe a lewomentol daje uczucie chłodu i lwukazuje działanie lekko analgetycznie. Lek stosowany jest objawowo do leczenia bólów związanych z urazami, skręceniami, zapaleniem stawów i nerwbólach u osób dorosłych i dzieci od 12 roku życia.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Ibum?

  Dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się nakładać od 5 cm do 12 cm żelu (co odpowiada około 50 mg do 125 mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę na bolące miejsce, zachowując co najmniej 4 godziny odstępu czasowego pomiędzy aplikacjami. Żel należy delikatnie wmasować aż do całkowitego wchłonięcia. Nie należy stosować leku dłużej niż przez 2 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Ibum?

  Aby przechowywać lek Ibum w postaci żelu o dawce 50 mg+30 mg/g, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Ibum to żel, który zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg lizyny. Lek ten jest stosowany na skórę i nakładany bezpośrednio na miejsce bólu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Ibum?

  Rzadko lek może powodować obrzęk lub dermatozę, czyli zmiany na skórze takie jak martwica naskórka i rumień wielopostaciowy. Bardzo rzadko mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości takie jak anafilaksja, a także zmiany skórne w postaci wysypki, świądu, pokrzywki czy zaczerwienienia. Mogą także wystąpić astma, skurcz oskrzeli, duszność, ból brzucha czy niestrawność.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibum?

  Nie powinieneś stosować leku Ibum, jeśli jesteś uczulony na którykolwiek z jego składników. To dotyczy także osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli kiedykolwiek miałeś objawy jak skurcz oskrzeli, nietolerancję nosa czy pokrzywkę po zażyciu tych leków, to nie powinieneś używać Ibum.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Ibum?

  Przedawkowanie leku Ibum jest mało prawdopodobne, jeśli stosujesz go zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty. Jeśli czujesz bóle głowy, masz wymioty, jesteś senny lub masz niskie ciśnienie, mogą to być objawy przedawkowania. W takiej sytuacji od razu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Wielkość podanej dawki może być większa niż zalecana, co może prowadzić do przedawkowania.

  Wygląd

  Lek Ibum to bezbarwny żel o wyraźnym, miętowym zapachu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Ibum to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Ibum zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Ibum jest Hasco-Lek.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Ibum

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Ibum to: Ibuprom Sport, Ibument.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .