Ibum Zatoki

tabletki powlekane200 mg+30 mg

Ibum Zatoki to lek wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych z niedrożnością zatok. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). Lek wskazany jest także w przeciwdziałaniu objawów grypy lub przeziębienia takich jak: katar, ból głowy, bóle mięśniowe lub gorączka.

Spis treści

    Opis leku

    Ibum Zatoki – co to?

    Ibum Zatoki to lek wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych z niedrożnością zatok. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). Lek wskazany jest także w przeciwdziałaniu objawów grypy lub przeziębienia takich jak: katar, ból głowy, bóle mięśniowe lub gorączka.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Ibum Zatoki?

    Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się 1-2 tabletki co 4 godziny po posiłkach. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa to 1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku, podzielona na dawki). W przypadku, gdy stosowanie leku trwa dłużej niż 3 dni lub gdy objawy pogarszają się, należy zasięgnąć porady lekarza.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Ibum Zatoki?

    Lek Ibum Zatoki, który jest tabletką powlekaną o dawce 200 mg+30 mg, powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Ibum Zatoki to tabletki powlekane, które zawierają 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Ibum Zatoki?

    Częste skutki uboczne leków obejmują bóle głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywkę i świąd. Rzadsze skutki to biegunka, wzdęcia, zaparcie, wymioty, zapalenie żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość oraz uczucie zmęczenia, a także obrzęki związane z problemami nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko występują krwawe stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, depresja, reakcje psychotyczne, szumy uszne, trudności z oddawaniem moczu, niewydolność nerek, zaburzenia czynności wątroby, oraz nieprawidłowości morfologii krwi. Niektóre objawy to gorączka, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienia oraz reakcje nadwrażliwości. U osób z chorobami autoimmunologicznymi może wystąpić aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibum Zatoki?

    Nie powinieneś stosować leku Ibum Zatoki, jeśli masz uczulenie na ibuprofen, pseudoefedrynę lub jakikolwiek inny składnik tego leku. Unikaj używania, jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiły kiedykolwiek objawy alergii, takie jak nieżyt nosa, pokrzywka lub astma. Nie stosuj leku, jeśli masz aktywną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka, perforację lub krwawienie. Unikaj leku, jeśli masz skazy krwotoczne, ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca. Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Leku nie powinny stosować osoby z ciężkimi zaburzeniami sercowo-naczyniowymi, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową, zatrzymaniem moczu, nadczynnością tarczycy, jaskrą z wąskim kątem, a także ci, którzy doświadczyli krwotocznego udaru mózgu lub są narażeni na zwiększone ryzyko udaru.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Ibum Zatoki?

    Jeśli przyjmiesz więcej leku Ibum Zatoki niż powinieneś, lub jeśli dziecko przyjmie lek przez przypadek, natychmiast zgłoś to lekarzowi lub idź do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować mdłości, ból brzucha, wymioty, ból głowy, szum w uszach, dezorientację i oczopląs. Można również doświadczyć senności, bólu w klatce piersiowej, utraty świadomości, drgawek, słabości, zawrotów głowy, krwi w moczu, uczucia zimna, problemów z oddychaniem, podwyższonego ciśnienia tętniczego i przyspieszonego rytmu serca. Lekarz zastosuje odpowiednie leczenie. W ciągu godziny od przyjęcia leku można podać węgiel aktywny. W razie powyższych objawów zostanie przeprowadzone badanie elektrokardiograficzne i sprawdzone stężenie elektrolitów.

    Wygląd

    Tabletki powlekane Ibum Zatoki są okrągłe, mają 11 mm średnicy i są białe. Na jednej stronie tabletki znajduje się grawer.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Ibum Zatoki to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Ibum Zatoki zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Ibum Zatoki jest Hasco-Lek.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki powlekane

    Moc

    200 mg + 30 mg

    Tablica pytań o Ibum Zatoki

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Ibum Zatoki to: Aspirin Complex Zatoki, Gripex Hot Zatoki, Ibum Zatoki Max, Ibuprom Zatoki Sprint, Ibuprom Zatoki Tabs, Ibuprom Zatoki, Metafen Zatoki, Nurofen Zatoki.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .