Ibum Zatoki Max

tabletki powlekane400 mg+60 mg

Ibum Zatoki Max to lek wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia lub grypy. Tabletki zawierają 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). Lek wskazany jest w łagodzeniu objawów takich jak: ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka, zatkane zatoki i katar.

Spis treści

    Opis leku

    Ibum Zatoki Max – co to?

    Ibum Zatoki Max to lek wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia lub grypy. Tabletki zawierają 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum). Lek wskazany jest w łagodzeniu objawów takich jak: ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka, zatkane zatoki i katar.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Ibum Zatoki Max?

    Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to 1 tabletka co 4 godziny po posiłkach. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa to 1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku w dawkach podzielonych). Tabletkę można podzielić na równe dawki. W związku z tym dawkę jednorazową można zmniejszyć do ½ tabletki, jeśli jest wystarczająca do złagodzenia
    objawów.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Ibum Zatoki Max?

    Lek Ibum Zatoki Max, który jest tabletką powlekaną o dawce 400 mg+60 mg, powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Ibum Zatoki Max to tabletki powlekane, które zawierają 400 mg ibuprofenu i 60 mg pseudoefedryny. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Ibum Zatoki Max?

    Jeżeli pacjent zażyje zbyt dużą dawkę leku Ibum Zatoki Max lub jeżeli dziecko przypadkowo zażyje lek, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Objawy to często nudności, ból żołądka, wymioty z ewentualnymi śladami krwi, ból głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja, oczopląs, a po większych dawkach także senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna, problemy z oddychaniem, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie częstości skurczów serca. Lekarz przyjmie odpowiednie leczenie, a w pierwszej godzinie po spożyciu leku zaleca się podanie węgla aktywnego.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibum Zatoki Max?

    Nie należy stosować leku Ibum Zatoki Max, jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, pseudoefedrynę lub inne składniki tego leku, jeśli wystąpiły wcześniej objawy alergii po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych, takich jak nieżyt nosa, pokrzywka lub astma oskrzelowa. Nie stosuj, jeśli masz czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka, perforację, krwawienia po zażyciu NLPZ, skazę krwotoczną, ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca. Unikaj podczas ciąży, karmienia piersią, jeśli masz ciężkie zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, tachykardię, nadciśnienie tętnicze, dławicę piersiową, cechy zatrzymania moczu, nadczynności tarczycy, jaskrę z wąskim kątem. Jeśli przebyłeś krwotoczny udar mózgu, występuje ryzyko krwotoku mózgu związanie z przyjmowanymi lekami.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Ibum Zatoki Max?

    Jeśli zażyłeś większą niż zalecana dawkę leku Ibum Zatoki Max lub dziecko przypadkowo przyjęło lek, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Przedawkowanie może prowadzić do nudności, bólu żołądka, wymiotów, bólu głowy, szum w uszach, dezorientacji i oczopląsu. Duże dawki mogą powodować senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utratę przytomności, drgawki, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, zimno i problemy z oddychaniem. Może również wystąpić zwiększone ciśnienie tętnicze i częstotliwość skurczów serca. Lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące. W ciągu jednej godziny od zażycia leku zaleca się podanie węgla aktywnego, 50 gramów dla dorosłych lub 1 gram na kg masy ciała dla dzieci. W razie potrzeby lekarz zleci dodatkowe badania.

    Wygląd

    Tabletki Ibum Zatoki Max są białe, mają owalny kształt i są wypukłe z obu stron. W środku znajduje się linia podziału. Leki są przechowywane w tekturowym pudełku.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Ibum Zatoki Max to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Ibum Zatoki Max zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Ibum Zatoki Max jest Hasco-Lek.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki powlekane

    Moc

    400 mg + 60 mg

    Tablica pytań o Ibum Zatoki Max

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Ibum Zatoki Max to: Aspirin Complex Zatoki, Gripex Hot Zatoki, Ibum Zatoki, Ibuprom Zatoki Sprint, Ibuprom Zatoki Tabs, Ibuprom Zatoki, Metafen Zatoki, Nurofen Zatoki.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .