Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym

zawiesina doustna200 mg/5 ml

Ibufen dla dzieci Forte to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej o smaku malinowym przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen w dawce 200 mg/5 ml. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek stosuje się w przypadku pojawienia się gorączki oraz w bólach różnego pochodzenia.

Spis treści

    Opis leku

    Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym – co to?

    Ibufen dla dzieci Forte to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej o smaku malinowym przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen w dawce 200 mg/5 ml. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek stosuje się w przypadku pojawienia się gorączki oraz w bólach różnego pochodzenia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym?

    Dawkowanie Ibufen dla dzieci FORTE zależy od masy ciała i wieku dziecka. Dla dzieci:
    – 5-7,6 kg (3-6 miesięcy) – 1,25 ml 3 razy dziennie,
    – 7,7-9 kg (6-12 miesięcy) – 1,25 ml 3 do 4 razy dziennie,
    – 10-15 kg (1-3 lata) – 2,5 ml 3 razy dziennie,
    – 16-20 kg (4-6 lat) – 3,75 ml 3 razy dziennie,
    – 21-29 kg (7-9 lat) – 5 ml 3 razy dziennie,
    – 30-40 kg (10-12 lat) – 7,5 ml 3 razy dziennie,
    – Powyżej 40 kg (12 lat i dorośli) – 5-10 ml 3 razy dziennie.
    Przerwa między dawkami powinna wynosić minimum 6 godzin.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym?

    Lek Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Po otwarciu butelki, lek należy zużyć w ciągu 28 dni.

    Forma podania

    Jest to zawiesina doustna.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym?

    Najczęściej może wystąpić biegunka. Inne potencjalne skutki uboczne to niestrawność, ból brzucha, nudności, wzdęcia, bóle głowy, różne wysypki skórne, pokrzywka i świąd. Rzadziej mogą wystąpić wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, wymioty, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie i uczucie zmęczenia.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym?

    Kiedy nie stosować leku:
    – jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub
    którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
    – jeśli pacjent miał w przeszłości objawy alergii w postaci kataru (nieżytu błony śluzowej nosa), obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki, skurczu oskrzeli, astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
    – jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, albo występuje lub występowało krwawienie z przewodu pokarmowego;
    – jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ;
    – jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca;
    – jeśli u pacjenta stwierdzono krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
    – jeśli u pacjenta stwierdzono skazę krwotoczną;
    – jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, takie jak trombocytopenia;
    – jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie;
    – w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży;
    – u niemowląt o masie ciała poniżej 5 kg.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym?

    Jeśli spożyłeś więcej leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym niż zalecane, lub jeśli dziecko przypadkowo wzięło lek, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, bóle brzucha, wymioty, bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. W ciężkich przypadkach mogą wystąpić senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

    Wygląd

    Lek Ibufen dla dzieci FORTE jest zawiesiną, ma białą lub prawie białą barwę i zapach oraz smak malin.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym jest Polpharma.

    Kategorie

    Postać

    zawiesina doustna

    Moc

    200 mg/5 ml

    Tablica pytań o Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Ibufen dla dzieci FORTE o smaku malinowym to: Ibum Forte, Ibuprom dla dzieci Forte, Nurofen dla dzieci Forte, Nurofen dla dzieci Junior.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .