leki-orange

Herpex, krem, 50 mg/g

Herpex co to jest?

Herpex krem to lek dostępny bez recepty stosowany w miejscowych zakażeniach skóry wirusem opryszczki (opryszczki warg i narządów płciowych). Substancją czynną leku jest acyklowir w dawce 50 mg/g . Herpex, krem nie wchłania się do krwiobiegu, wykazuje tylko działanie miejscowe.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Herpex

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Herpex.

Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym stosowanym w leczeniu opryszczki. Substancja ta hamuje replikację wirusa i zmniejsza objawy choroby.

Na co pomaga Herpex?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Herpex.

Opryszczka pospolita wargowa [zimno] to choroba wywołana przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Objawia się pojawieniem skupisk krost i owrzodzeń na wargach i w kącikach ust. Wirusem możn…
Opryszczkę narządów płciowych wywołuje wirus Herpes (HSV), najczęściej typu 2. Do zakażenia dochodzi w trakcie stosunku płciowego. Może powodować bolesne owrzodzenia, pieczeni podczas oddawania moczu …
Zakażenie opryszczkowe wirusem herpes to choroba wywoływana przez dwa typy wirusów: HSV-1 (częściej powoduje opryszczkę wargową) i HSV-2 (częściej odpowiada za opryszczkę płciową). Objawem są bolesne …

Zamienniki Herpex i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Herpex

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Herpex.
Herpex, krem, 50 mg/g ma w większości pozytywne opinie.
Ceny tego leku są różne, zwykle mieszczą się w zakresie 8-12 zł.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
W skład leku wchodzą acyklowir (substancja czynna) oraz substancje pomocnicze: makrogologlicerydów stearyniany, dimetykon 350, alkohol cetylowy, wazelina biała, parafina ciekła, glikol propylenowy, woda oczyszczona.
Herpex, krem, 50 mg/g stosowany jest w leczeniu miejscowych zakażeń skóry wirusem opryszczki.

Herpex dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Herpex. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Herpex?

Należy aplikować cienką warstwę kremu na opryszczkę oraz na sąsiadującą z nią powierzchnię skóry 5 razy na dobę co 4 godziny. Preparat należy aplikować za pomocą pałeczki kosmetycznej, nabierając ilość kremu wystarczającą do nałożenia na zakażoną powierzchnię skóry.

Ulotka leku Herpex

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Herpex

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!