leki-orange

Hepacontrol, tabletki powlekane, 70 mg

Hepacontrol co to jest?

Hepacontrol 70 mg to lek występujący w postaci tabletek powlekanych. Preparat w swoim składzie zawiera standaryzowany wyciąg z owoców Silybum marianum, odpowiadający 70 mg sylimaryny. Hepacontrol to lek tradycyjnie stosowany w przypadku zaburzeń trawienia, niestrawności oraz jako preparat wspomagający pracę wątroby.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Brak badań
Kobieta karmiąca
Brak badań
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Hepacontrol

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Hepacontrol.

Sylimaryna to substancja pozyskiwana z ostropestu plamistego. Wykazuje ona głownie działanie hepatoprotekcyjne (ochronne na wątrobę). Sylimaryna wchodzi w skład preparatów poprawiających trawienie ora…

Na co pomaga Hepacontrol?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Hepacontrol.

Niestrawność (dyspepsja) to częste zaburzenie charakteryzujące się nieprzyjemnym, często bolesnym uczuciem w żołądku, wynikającym z zaburzonego trawienia. Objawy obejmują pieczenie brzucha, wzdęcia, z…
Niewydolność wątroby to niezdolność wątroby do wykonywania swoich normalnych funkcji syntetycznych i metabolicznych w ramach prawidłowej fizjologii. Rozpoznaje się dwie formy: ostrą i przewlekłą (mars…

Zamienniki Hepacontrol i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Silimax,kapsułki twarde, 70 mg
Sylimarol, tabletki drażowane, 70 mg

Częste pytania o Hepacontrol

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Hepacontrol.
Preparat zawiera 120,07 g suchego wyciągu z Silybum marianum (L.) Gaertner, fructus (owoc ostropestu) DER 20-35:1, co odpowiada 70 mg sylimaryny.
Preparat Hepacontrol zawiera w swoim składzie suchy wyciąg z ostropestu plamistego w ilości odpowiadającej 70 mg sylimaryny.
Preparat jest stosowany w leczeniu zaburzeń trawienia oraz we wspomaganiu funkcji wątroby.
Ulotkę można znaleźc na stronie internetowej: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/45836/leaflet
Mogą wystąpić łagodne objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak suchość w jamie ustnej, nudności, rozstrój żołądka, podrażnienie żołądka i biegunka. Obserwowano również ból głowy oraz reakcje alergiczne.

Hepacontrol dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Hepacontrol. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Hepacontrol?

W trakcie początkowego leczenia zaleca się przyjmowanie 2 tabletek powlekanych trzy razy dziennie. Każda tabletka zawiera 70 mg sylimaryny, co daje łącznie 140 mg sylimaryny w jednej dawce i 420 mg sylimaryny w ciągu całego dnia. Po zakończeniu początkowego leczenia, zaleca się przyjmowanie 2 tabletek powlekanych dwa razy dziennie.

Ulotka leku Hepacontrol

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Hepacontrol

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Hepacontrol

ProducentNatur Produkt Pharma
WskazaniaNiestrawność,
Niewydolność wątroby
SkładnikiSylimaryna,
Wyciąg suchy z ostropestu plamistego
Zamienniki
  1. Silimax,kapsułki twarde, 70 mg
  2. Sylimarol, tabletki drażowane, 70 mg
Moc leku70 mg
Postać lekuTabletki
DziałTrawienie,
Układ pokarmowy,
Wątroba