Zdjęcie Hemorol, czopki

Hemorol

czopki

Hemorol jest to roślinny produkt leczniczy. Lek występuje w postaci czopków do stosowania doodbytniczego. Wskazany jest w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu i podrażnieniach oraz pęknięciach śluzówki odbytu. Preparat zawiera wyciągi z rumianku, kasztanowca, pokrzyku wilczej jagody, pięciornika żarnowca i krwawnika. W swoim składzie zawiera także benzokainę. Substancja ma właściwości znieczulające miejscowo.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Hemorol?

  U dorosłych zaleca się stosowanie jednego czopka na noc, a w cięższych przypadkach nawet do trzech czopków na dobę. Lek powinien być stosowany aż do ustąpienia dolegliwości, jednak nie dłużej niż 7 dni z rzędu. W przypadku, gdy po tym czasie nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Hemorol?

  Aby przechowywać lek Hemorol w postaci czopków, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, np. w lodówce. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od światła i wilgoci oraz poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Hemorol to lek w postaci czopków, które podaje się dopochwowo.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Hemorol?

  Podczas stosowania leku Hemorol nie odnotowano do tej pory działań niepożądanych. Pamiętaj jednak, że każdy lek może powodować efekty uboczne, choć nie muszą one wystąpić u każdego. Niezwykle rzadko mogą wystąpić poważne reakcje alergiczne, takie jak duszność, obrzęk nazywany chorobą Quinckego, zapaść naczyniowa, czy nawet wstrząs anafilaktyczny. Innym nieznanym ubocznym skutkiem może być methemoglobinemia, czyli zaburzenie krwi. Jeżeli doświadczysz jakichkolwiek niepokojących objawów po zażyciu Hemorolu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Hemorol?

  Leku Hemorol nie powinieneś stosować, jeśli:

  1. Masz uczulenie na jakikolwiek składnik leku – nie tylko na główne substancje, ale i na pozostałe elementy wymienione w punkcie 6 instrukcji.
  2. Wiesz, że jesteś uczulony na benzokainę lub rośliny z rodziny Asteraceae, dawniej zwanej Compositae, które obejmują rośliny takie jak stokrotki, rumianki czy słoneczniki.
  3. Cierpisz na chorobę nowotworową jelita grubego.

  Pamiętaj, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Hemorol?

  Jeżeli przez przypadek przyjęliście większą dawkę leku, lub użyliście go niezgodnie z zaleceniami, nie wpadajcie w panikę. Najważniejsze jest, aby natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Lek Hemorol otrzymasz w praktycznym i łatwym do przechowania tekturowym pudełku. Wewnątrz pudełka znajdują się 2 blistry – pakunki, które są powszechnie stosowane do przechowywania leków. Blistry są zrobione z białej folii PVC/PE. Czopki mają podłużny kształt i mlecznobiałą barwę.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Hemorol to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Hemorol zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Hemorol jest Wrocławskie Zakłady Zielarskie.

  Kategorie

  Postać

  Czopki doodbytnicze

  Moc

  Tablica pytań o Hemorol

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Hemorol to: Procto-Glyvenol, Procto-Hemolan Control, Procto-Hemolan Protect, Procto-hemolam.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .