leki-orange

Hedussin, syrop, 33 mg/4 ml

Hedussin co to jest?

Hedussin, syrop, 33 mg/4 ml to lek stosowany w kaszlu mokrym (produktywnym). Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści bluszczu w dawce 33 mg/4 ml . Hedussin, syrop, 33 mg/4 ml wykazuje działanie wykrztuśne. Lek ten przeznaczony jest dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Brak badań
Kobieta karmiąca
Brak badań
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Hedussin

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Hedussin.

Liść bluszczu wykazuje działanie wykrztuśne. Za działanie farmakologiczne liści bluszczu odpowiadają saponiny triterpenowe, które drażniąc błonę śluzową żołądka poprzez nerw błędny powodują wyzwolenie…

Na co pomaga Hedussin?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Hedussin.

Kaszel jest to zaburzenie charakteryzujące się nagłym, często powtarzającym się, spazmatycznym skurczem klatki piersiowej, powodującym gwałtowne wypuszczenie powietrza z płuc, któremu zwykle towarzysz…
Ostre zapalenie oskrzeli to stan zapalny wyściółki oskrzeli wywołany zwykle przez wirusy, zazwyczaj te same, które powodują przeziębienie i grypę. Ostre zapalenie oskrzeli jest bardzo powszechne, częs…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Choroba najczęściej ma łagodny przebieg i samoistnie us…

Zamienniki Hedussin i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Hedussin

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Hedussin.
Ulotka leku Hedussin, syrop, 33 mg/4 ml dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Hedussin, syrop, 33 mg/4 ml ma w większości pozytywne opinie wynikające ze skuteczności działania leku.
Nie należy stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Ceny tego leku są różne, zwykle mieszczą się w zakresie 14-19 zł.
Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści bluszczu. Do substancji pomocniczych leku należą: sorbitol ciekły (niekrystalizujący), potasu sorbinian, guma ksantan, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Hedussin dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Hedussin. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Hedussin?

Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to 6 ml syropu dwa razy na dobę, dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat- 4 ml syropu dwa razy na dobę, natomiast dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat- 2 ml syropu dwa razy na dobę. Zaleca się podawanie dawki 6 ml za pomocą łyżki miarowej: pełna łyżka (4 ml) i pół łyżki (2 ml).

Ulotka leku Hedussin

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Hedussin

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Hedussin

ProducentPhytopharm Klęka S.A.
WskazaniaKaszel,
Ostre zapalenie oskrzeli,
Przeziębienie
SkładnikiWyciąg z liści bluszczu pospolitego
Zamienniki
  1. Hedelix, syrop, 40 mg/5 ml
  2. Pectolvan, syrop, 7 mg/ml
  3. Prospan, syrop, 35 mg/5 ml
Moc leku33 mg/4 ml
Postać lekuSyrop
Opakowania100ml (EAN: 5909991235383)
DziałDziecko,
Kaszel,
Kaszel,
Przeziębienie i grypa