leki-orange

Hascovir Lipożel Pro, żel, 50 mg/g

Hascovir Lipożel Pro co to jest?

Hascovir Lipożel to lek do stosowania miejscowego na zmiany opryszczkowe na wargach i twarzy. Opryszczka pojawia się w wyniku osłabienia odporności zmian temperatury lub stresu. Choroba spowodowana jest przez wirus opryszczki (Herpes Simplex) który wnika do organizmu przez błony śluzowe i uszkodzoną skórę. Produkt leczniczy zawiera substancję czynną acyklowir który działa przeciwwirusowo.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Hascovir Lipożel Pro

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Hascovir Lipożel Pro.

Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym. Spowalnia on wzrost i rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki w organizmie. Nie wyleczy on opryszczki, ale może złagodzić objawy zakażenia.

Na co pomaga Hascovir Lipożel Pro?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Hascovir Lipożel Pro.

Opryszczka pospolita twarzowa, opryszczka pospolita wargowa [zimno] to choroba wywołana przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Objawia się pojawieniem skupisk krost i owrzodzeń na wargach…
Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej to najczęstsza postać pierwotnego zakażenia wirusem opryszczki HSV 1 u dzieci. To typ 1 wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex virus type 1, HSV-1). Zakażenie nim…
Zakażenia opryszczkowe wirusem Herpes simplex (HSV) charakteryzują się występowaniem na skórze lub błonie śluzowej (najczęściej w okolicy ust) jednego lub więcej małych, wypełnionych płynem pęcherzykó…

Zamienniki Hascovir Lipożel Pro i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Hascovir pro, krem, 50 mg/g
Herpex, krem, 50 mg/g
Zovirax Intensive, krem, 50 mg/g

Częste pytania o Hascovir Lipożel Pro

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Hascovir Lipożel Pro.
Hascovir Lipożel należy nakładać 5 razy na dobę na zmiany opryszczkowe co 4 godziny z przerwą nocną. Najlepsze efekty pojawiają się po nałożeniu żelu jak najszybciej po wystąpieniu objawów zwiastujących. Leczenie powinno trwać co najmniej 4 dni do 10 dni. Jeśli objawy nie ustapią do 10 dni pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Produkt leczniczy Hascovir Lipożel nie należy stosować na błony śluzowe i w celu leczenia opryszczki narządów płciowych. Produkt leczniczy nie może mieć kontaktu z oczami.
Wskazaniami do stosowania Hascovir Lipożel jest leczenie opryszczki wargowej i zmian opryszczkowych na twarzy.<br /><br /><br /><br />
Hascovir Lipożel należy stosować miejscowo na zmiany opryszczkowe na wargach i twarzy. Przed i po nałożeniu należy umyć ręce aby nie rozprzestrzenić zmian chorobowych. Produkt leczniczy należy nakładać 5 razy na dobę na zmiany opryszczkowe co 4 godziny z przerwą nocną. Leczenie powinno trwać przynajmniej 4 dni i maksymalnie 10 dni.
Hascovir Lipożel można być stosowany u kobiet w ciąży wyłącznie pod kontrolą lekarza kiedy w jego opinii korzyść przewyższa ryzyko. Produkt nie ma odpowiednich badań wpływu acyklowiru podawanego miejscowo na płód i określonego bezpieczeństwa.

Hascovir Lipożel Pro dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Hascovir Lipożel Pro. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Hascovir Lipożel Pro?

Hascovir Lipożel należy aplikować 5 razy na dobę na zmiany opryszczkowe co 4 godziny z przerwą nocną. Zaleca się stosowanie leku przez co najmniej 4 dni. W przypadku braku poprawy, leczenie można przedłużyć do 10 dni. Jeśli po 10 dniach stosowania leku zmiany chorobowe nadal występują, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Ulotka leku Hascovir Lipożel Pro

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Hascovir Lipożel Pro

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Hascovir Lipożel Pro

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaOpryszczka wargowa,
Opryszczkowe zapalenie dziąseł i jamy ustnej oraz gardła i migdałków,
Zakażenia opryszczkowe wirusem Herpes (Herpes simplex)
SkładnikiAcyklowir
Zamienniki
  1. Hascovir pro, krem, 50 mg/g
  2. Herpex, krem, 50 mg/g
  3. Zovirax Intensive, krem, 50 mg/g
Moc leku50 mg/g
Postać lekuŻel
Opakowania1 op. 3 g (EAN: 5909991221782)
DziałOpryszczka,
Rany i problemy skórne