leki-orange

Hascovir Control, tabletki, 200 mg

Hascovir Control co to jest?

Lek Hascovir Control jest lekiem dostępnym bez recepty. Produkt leczniczy stosuje się w leczeniu nawrotów opryszczki warg i twarzy. Jedna tabletka zawiera 200 mg substancji czynnej. Substancją czynną jest acyklowir. Acyklowir ma działanie przeciwwirusowe i wykazuje działanie wobec wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Substancja ta redukuje objawy poprzez hamowanie namnażania wirusa.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Hascovir Control

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Hascovir Control.

Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym. Spowalnia on wzrost i rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki w organizmie. Nie wyleczy on opryszczki, ale może złagodzić objawy zakażenia.

Na co pomaga Hascovir Control?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Hascovir Control.

Opryszczka pospolita twarzowa, opryszczka pospolita wargowa [zimno] to choroba wywołana przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Objawia się pojawieniem skupisk krost i owrzodzeń na wargach…
Zakażenia opryszczkowe wirusem Herpes simplex (HSV) charakteryzują się występowaniem na skórze lub błonie śluzowej (najczęściej w okolicy ust) jednego lub więcej małych, wypełnionych płynem pęcherzykó…

Zamienniki Hascovir Control i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Hascovir Control Max, tabletki, 400 mg
Hevipoint, tabletki, 200 mg
Heviran, tabletki 200 mg

Częste pytania o Hascovir Control

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Hascovir Control.
Ulotka Hascovir Control powinna być umieszczona wewnątrz opakowania zewnętrznego.
Hascovir Control nie należy stosować u pacjentów poniżej 18 roku życia. Lek wskazany jest w leczeniu opryszczki wargowej i zmian opryszczkowych twarzy występujących u osób dorosłych.
Hascovir Control należy przyjmować doustnie jedną tabletkę pięć razy na dobę, co 4 godziny z przerwą nocną. Lek należy przyjmować przez 5 dni. Jeśli występują zakażenia nawracające zalecane jest rozpoczęcie leczenia w okresie objawów zwiastujących lub tuż po pojawieniu się objawów. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. U pacjentów z zaburzeniami nerek należy zmniejszyć dawkę leku do jednej tabletki dwa razy na dobę (odstęp pomiędzy przyjęciem tabletek powinien wynosić 12 godzin). Pacjenci powinni przyjmować dużą ilość płynów. W przypadku pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min i u osób starszych o dawkowaniu powinien decydować lekarz.
Hascovir Control dostępny jest w formie tabletek. Każda tabletka zawiera 200 mg acyklowiru.
Hascovir Control stosowany jest w leczeniu opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej u dorosłych.
Hascovir Control należy przyjmować doustnie jedną tabletkę pięć razy na dobę, co 4 godziny z przerwą nocną. Lek należy przyjmować przez 5 dni. Jeśli występują zakażenia nawracające zalecane jest rozpoczęcie leczenia w okresie objawów zwiastujących lub tuż po pojawieniu się objawów.

Hascovir Control dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Hascovir Control. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Hascovir Control?

Zalecana dawka leku Hascovir Control dla osób dorosłych to jedna tabletka (200 mg) pięć razy na dobę. Kolejne dawki powinny być podawane w odstępie 4 godzin z przerwą nocną. Czas leczenia powinien wynosić 5 dni.

Ulotka leku Hascovir Control

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Hascovir Control

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Hascovir Control

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaOpryszczka wargowa,
Zakażenia opryszczkowe wirusem Herpes (Herpes simplex)
SkładnikiAcyklowir
Zamienniki
  1. Hascovir Control Max, tabletki, 400 mg
  2. Hevipoint, tabletki, 200 mg
  3. Heviran, tabletki 200 mg
Moc leku200 mg
Postać lekuTabletki
Opakowania25 szt., 05904055004271 OTC (EAN: 5904055004271)
DziałOpryszczka,
Rany i problemy skórne