leki-orange

Hascofungin, krem, 1 g/100 g

Hascofungin co to jest?

Hascofungin, krem, 1 g/100 g to lek przeciwbrzybiczy dostępny bez recepty stosowany w miejscowym leczeniu grzybicy skóry oraz łupieżu pstrego. Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą. Hascofungin, krem niszczy komórki grzybów chorobotwórczych i drożdżaków, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Hascofungin

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Hascofungin.

Cyklopiroksolamina jest substancją przeciwgrzybiczną stosowaną w leczeniu chorób skóry. Działa poprzez hamowanie wzrostu i rozmnażania grzybów.

Na co pomaga Hascofungin?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Hascofungin.

Infekcja grzybicza spowodowana wdychaniem zarodników Blastomyces dermatitidis. Objawia się objawami grypopodobnymi, takimi jak gorączka, dreszcze, kaszel, opłucnowe bóle w klatce piersiowej i bóle mię…
Grzybica ciała jest powierzchownym zakażeniem grzybiczym skóry, które może dotyczyć każdej części ciała. Wywoływana jest głównie przez grzyby dermatofitowe z rodzaju Trichophyton i Microsporum. …
Grzybica owłosionej skóry głowy to choroba wywołana przez dermatofity – grzyby, które rosną na skórze, włosach i paznokciach. Grzybica owłosionej skóry głowy najczęściej dotyka dzieci do 10. roku życi…
Grzybica stóp jest infekcją skóry spowodowaną przez chorobotwórcze grzyby, tzw. dermatofity. Infekcja obejmować może podeszwy stóp, przestrzenie międzypalcowe oraz paznokcie.
Kandydoza to infekcja grzybicza, którą powoduje drożdżak Candida. Może zaatakować różne części ciała, np. usta, gardło czy pochwę. Objawy zależą od miejsca zakażenia.
Łupież pstry to przewlekła choroba zapalna skóry wywołana zakażeniem drożdżakiem Malassezia furfur. Jest to zakażenie grzybicze i powoduje powstawanie zmian na skórze.

Zamienniki Hascofungin i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Hascofungin

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Hascofungin.
Hascofungin, krem, 1 g/100 g ma w większości pozytywne opinie wynikające z szybkości i skuteczności działania.
Ceny tego leku są różne, zwykle mieszczą się w zakresie 14-24 zł.
Tak, lek ten dostępny jest bez recepty.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
W skład tego leku wchodzą: cyklopiroks z olaminą (substancja czynna) oraz alkohol cetostearylowy, izopropylu myrystynian, glicerolu monostearynian samoemulgujący, parafina ciekła lekka, oktylododekanol, polisorbat 60, glicerol, kwas benzoesowy, kwas mlekowy, woda oczyszczona.

Hascofungin dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Hascofungin. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Hascofungin?

Lek powinien być nanoszony na zmienione chorobowo miejsca na skórze i wokół nich 2 razy na dobę do ustąpienia zmian chorobowych.

Ulotka leku Hascofungin

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Hascofungin

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Hascofungin

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaDrożdżyca skórna,
Grzybica ciała,
Grzybica owłosionej skóry głowy,
Grzybica stóp,
Kandydoza,
Łupież pstry
SkładnikiCyklopiroksolamina
Zamienniki
  1. Hascofungin, płyn na skórę, 10 mg/ml
  2. Pirolam, zawiesina na skórę, 1%
  3. Pirolam, żel, 1%
Moc leku1 g/100 g
Postać lekuKrem
Opakowania30g (EAN: 5909990899913)
DziałGrzybica,
Łupież,
Rany i problemy skórne