Gripex Hot

saszetki650 mg+50 mg+10 mg

Gripex Hot to produkt leczniczy w postaci saszetek do sporządzania roztworu doustnego. Substancjami czynnymi preparatu są paracetamol (650 mg) o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, kwas askorbowy (50 mg) wspierający pracę układu odpornościowego oraz fenylefryny chlorowodorek (10 mg) udrażniający zatkany nos. Gripex Hot jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy.

Spis treści

    Opis leku

    Gripex Hot – co to?

    Gripex Hot to produkt leczniczy w postaci saszetek do sporządzania roztworu doustnego. Substancjami czynnymi preparatu są paracetamol (650 mg) o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, kwas askorbowy (50 mg) wspierający pracę układu odpornościowego oraz fenylefryny chlorowodorek (10 mg) udrażniający zatkany nos. Gripex Hot jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Gripex Hot?

    Dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat zaleca się przyjmowanie 1 saszetki leku Gripex Hot co 4-6 godzin, niezależnie od posiłków. Maksymalna dawka na dobę to 6 saszetek.

    Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Należy pamiętać, że lek Gripex Hot nie powinien być stosowany dłużej niż 3 do 5 dni bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Gripex Hot?

    Lek Gripex Hot w saszetkach o dawce 650 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny i 10 mg witaminy C powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Gripex Hot to saszetki zawierające 650 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny i 10 mg witaminy C. Lek podaje się doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Gripex Hot?

    Lek może powodować różne niepożądane skutki. Może pojawić się pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty i suchość w ustach. Mogą także wystąpić objawy alergiczne takie jak świąd skóry i pokrzywka. Niektóre osoby mogą odczuwać wzrost ciśnienia krwi, przyspieszone bicie serca, bladość skóry oraz problemy z oddychaniem, włącznie z napadem astmy. Możliwe są też problemy z oddawaniem moczu, kolka nerkowa oraz zaburzenia układu nerwowego, takie jak niepokój i bezsenność. Może również wystąpić lęk, nerwowość, a nawet omamy. Lek ma potencjał znacznie obniżyć liczbę niektórych białych krwinek i płytek krwi we krwi.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Gripex Hot?

    Lek Gripex Hot nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na substancje czynne, aminy sympatykomimetyczne lub pozostałe składniki leku. Nie jest również zalecany dla osób z niestabilną chorobą wieńcową, zaburzeniami rytmu serca, wysokim ciśnieniem tętniczym, wrodzonymi niedoborami enzymów, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, wirusowym zapaleniem wątroby, chorobą alkoholową, fenyloketonurią, jaskrą z wąskim kątem przesączania czy anatomicznie wąskim kątem przesączania. Leku nie należy stosować podczas przyjmowania inhibitorów MAO ani przez 2 tygodnie po ich odstawieniu, ani również podczas leczenia zydowudyną (lek na infekcje wirusem HIV). Gripex Hot nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 lat.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Gripex Hot?

    W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub farmaceuty, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do niebezpiecznego dla życia uszkodzenia wątroby. Jeśli od przedawkowania nie minęła więcej niż 1 godzina, warto wywołać wymioty i skontaktować się z lekarzem, ponieważ może być konieczne leczenie w szpitalu. Mogą pojawić się objawy, takie jak nudności, wymioty, potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, ale nie wyklucza to możliwości uszkodzenia wątroby. Wystąpić może również drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększone ciśnienie krwi, przyspieszenie pracy serca, bladość skóry i zatrzymanie moczu. W późniejszym czasie mogą pojawić się ból brzucha i żółtaczka.

    Wygląd

    Lek Gripex Control prezentuje się jako proszek, który jest zapakowany w małe saszetki. Proszek ma biały kolor.


    Ulotka

    Ulotka leku Gripex Hot dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Gripex Hot to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Gripex Hot zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Gripex Hot jest USP Zdrowie.

    Kategorie

    Postać

    Proszek do sporządzania roztworu doustnego||Proszek do sporządzania roztworu doustnego

    Moc

    (650 mg + 50 mg + 10 mg)/sasz.||(650 mg + 50 mg + 10 mg)/sasz.

    Tablica pytań o Gripex Hot

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Gripex Hot to: Apap Przeziębienie Junior, Apap przeziębienie, Coldrex MaxGrip, Gripex Hot Max.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .