Glucardiamid

pastylki do ssania125 mg + 1500 mg

Glucardiamid jest lekiem stosowanym pomocniczo w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia, a także w stanach długotrwałego i dużego wysiłku fizycznego. Dzięki zawartości niketamidu lek działa pobudzająco, natomiast zawarta glukoza jest dodatkowym źródłem energii.

Spis treści

  Opis leku

  Glucardiamid – co to?

  Glucardiamid jest lekiem stosowanym pomocniczo w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia, a także w stanach długotrwałego i dużego wysiłku fizycznego. Dzięki zawartości niketamidu lek działa pobudzająco, natomiast zawarta glukoza jest dodatkowym źródłem energii.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Glucardiamid?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to: 4-6 pastylek do ssania w ciągu doby.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Glucardiamid?

  Lek Glucardiamid powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Glucardiamid to pastylki do ssania. Lek należy podać doustnie poprzez umieszczenie pastylki w jamie ustnej i pozostawienie jej do rozpuszczenia.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Glucardiamid?

  Podczas stosowania leku Glucardiamid mogą wystąpić niepożądane działania, które często są łagodne i mijają same. Wśród najczęstszych działań niepożądanych mogą wystąpić:

  1. Obniżenie progu drgawkowego: oznacza to zwiększoną podatność na napady drgawek.
  2. Uporczywy kaszel: niektórzy pacjenci mogą doświadczać suchego i uporczywego kaszlu podczas stosowania leku.
  3. Skurcz oskrzeli: niektórzy pacjenci mogą odczuwać skurcze oskrzeli, co objawia się trudnościami w oddychaniu.
  4. Ból głowy: niektórzy pacjenci mogą doświadczać bólu głowy. Głównie jest to łagodne i mijające działanie niepożądane.

  Poza tymi łagodnymi działaniami niepożądanymi, istnieją również cięższe reakcje niepożądane, które są rzadkie. Należą do nich uczynnienie objawów porfirii – choroby charakteryzującej się napadowymi bólami brzucha oraz zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi. Jeśli doświadczasz nietypowych objawów bólu brzucha lub występują jakiekolwiek zaburzenia neurologiczne lub psychiczne, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Glucardiamid?

  Nie należy go stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na niketamid lub glukozę, lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ponadto, u pacjentów ze szczególnymi schorzeniami serca, takimi jak tachykardia (przyspieszone bicie serca), ciężkie zaburzenia rytmu serca, niestabilna dusznica bolesna, lek również nie powinien być stosowany. Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 12 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Glucardiamid?

  Nawet jeśli zostanie połknięta większa ilość pastylek Glucardiamidu, lek jest uwalniany powoli, a znaczna część zostaje wydalona z organizmu wraz z upływem czasu. Jednak w przypadku znacznego przekroczenia zalecanych dawek, mogą wystąpić pewne objawy niepożądane, takie jak przyspieszony oddech, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, swędzenie, kichanie, niepokój oraz epizody drgawek przypominające padaczkę. W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z personelem medycznym, który będą w stanie odpowiednio ocenić sytuację i podjąć odpowiednie środki zaradcze.

  Wygląd

  Glucardiamid to lek, który jest dostępny w postaci pastylek. Pastylki te mają kształt płaskich kostek i są wykonane z żółtej, szklistej masy. Pastylki są pakowane w blistry. Całość jest umieszczana w tekturowym pudełku, które zapewnia dodatkową ochronę i ułatwia przechowywanie leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Glucardiamid to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Glucardiamid zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Glucardiamid jest Perrigo.

  Kategorie

  Postać

  pastylki do ssania

  Moc

  Tablica pytań o Glucardiamid

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Glucardiamid to: Glucardiamid.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .