Gardimax medica spray

aerozol do stosowania w jamie ustnej20 mg + 5 mg/10 ml,

Gardimax medica spray to lek w formie aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub
podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Spis treści

  Opis leku

  Gardimax medica spray – co to?

  Gardimax medica spray to lek w formie aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub
  podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Gardimax medica spray?

  Gardimax medica spray jest lekiem do krótkotrwałego stosowania, zwykle przez 3 do 4 dni. Dawkowanie dla dorosłych i młodzieży od 12 lat to 3 do 5 dawek jednorazowo, 6 do 10 razy na dobę. Dzieci powyżej 2,5 lat (30 miesięcy) mogą przyjmować 2 do 3 dawki jednorazowo, 3 do 5 razy na dobę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Gardimax medica spray?

  Przechowuj lek Gardimax medica spray w miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu. Nie ma specjalnych wymagań co do miejsca przechowywania. Po otwarciu, lek jest ważny przez 3 miesiące. Nie używaj go po upływie tego czasu.

  Forma podania

  Gardimax medica spray to lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Środek ten należy rozpylić bezpośrednio w gardle. Lek należy stosować na śluzówkę jamy ustnej, skierować końcówkę dozującą w kierunku gardła i nacisnąć pompkę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Gardimax medica spray?

  Gardimax medica spray, aerozol do stosowania w jamie ustnej, może powodować pewne działania niepożądane, choć nie u każdego pacjenta one występują. W rzadkich przypadkach, mniej niż u 1 na 1000 pacjentów, mogą wystąpić reakcje alergiczne dotyczące skóry i błony śluzowej, takie jak wysypka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, złuszczanie się błony śluzowej jamy ustnej, obrzęk ślinianek, a nawet ciężkie reakcje alergiczne. Nieznaną częstość stanowią zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku. Po długotrwałym stosowaniu mogą się pojawić brązowe przebarwienia na języku i zębach, które można usunąć.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Gardimax medica spray?

  Kiedy nie stosować leku Gardimax medica spray:
   jeśli pacjent ma uczulenie na diglukonian chlorheksydyny lub chlorowodorek lidokainy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
   nadwrażliwość na inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów;
   u dzieci w wieku poniżej 2,5 lat (30 miesięcy).

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Gardimax medica spray?

  Jeżeli przypadkowo przyjmiesz więcej niż zalecaną dawkę Gardimax medica spray, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie niepokoju, szumy w uszach, drżenie oka, problemy z oddychaniem, niskie ciśnienie krwi, wolne bicie serca, zatrzymanie serca, zaburzenia rytmu serca, trudności w połykaniu, ziewanie, nerwowość, drżenie mięśni, drgawki, a nawet depresję. Pamiętaj, że dawkowanie leku powinno być zawsze zgodne z zaleceniami lekarza.

  Wygląd

  Gardimax medica spray jest lekiem w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Znajduje się w pomarańczowej szklanej butelce. Butelka ta jest wyposażona w pompkę dozującą, co umożliwia precyzyjne dawkowanie leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Gardimax medica spray to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Gardimax medica spray zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Gardimax medica spray jest Tactica Pharmaceutical.

  Kategorie

  Postać

  aerozol do jamy ustnej

  Moc

  (20 mg + 5 mg)/10 ml

  Tablica pytań o Gardimax medica spray

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Gardimax medica spray to: Envil gardło, Gardimax medica lemon, Orofar Total Action.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .