oznaczenie polski lek
Zdjęcie Foxill, żel, 1 mg/g

Foxill

żel1 mg/g

Foxill to produkt leczniczy w postaci żelu, który działa łagodząco na zmiany skórne, zmniejsza świąd i obrzęk. Substancją czynną preparatu jest dimetyndenu maleinian o działaniu przeciwuczuleniowym, silnie przeciwświądowym i miejscowo znieczulającym. Preparat stosuje się w przypadku ukąszeń, oparzeń pierwszego stopnia, a także w pokrzywce.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Foxill?

  Zazwyczaj zaleca się stosować lek Foxill od 2 do 4 razy na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lek należy aplikować w postaci cienkiej warstwy żelu na zmieniono chorobowo i swędzące miejsce na skórze.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Foxill?

  Lek Foxill powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Foxill to żel, który jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Foxill?

  Lek Foxill może powodować pewne działania niepożądane, choć nie wystąpią one u wszystkich pacjentów. Warto o tym wiedzieć, aby być świadomym potencjalnych skutków ubocznych.

  • Uczucie pieczenia skóry: niektórzy pacjenci mogą odczuwać pieczenie na skórze po zastosowaniu leku Foxill.
  • Suchość skóry: innym możliwym działaniem niepożądanym jest suchość skóry.
  • Skórne reakcje alergiczne obejmujące wysypkę i swędzenie skóry. Mogą to być objawy takie jak wysypka i swędzenie skóry.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Foxill?

  Nie należy stosować leku Foxill, jeśli pacjent ma uczulenie na dimetynden maleinian lub którykolwiek z innych składników zawartych w leku. W takiej sytuacji ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednią alternatywę leczenia. Ponadto nie zaleca się stosowania leku Foxill w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia, jako że może to pogorszyć stan pacjenta.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Foxill?

  W razie przedawkowania leku należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem. Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich objawach, jakie wystąpiły i okolicznościach przedawkowania.

  Wygląd

  Lek Foxill jest dostępny w postaci bezbarwnego, jednorodnego żelu. Znajduje się on w tubie aluminiowej, która jest wyposażona w membranę oraz zakrętkę wykonaną z wysokiej gęstości polietylenu (HDPE). Całość to pakowana jest w tekturowe pudełko, które dodatkowo zabezpiecza lek.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Foxill to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Foxill zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Foxill jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  1 mg/g

  Tablica pytań o Foxill

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Foxill to: Entil Ukąszenia, Fenistil.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .