Fitolizyna pasta

zawiesina doustna

Fitolizyna pasta jest produktem leczniczym, stosowanym jako lek o działaniu moczopędnym i przeciwzapalnym. Znajduje zastosowanie w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych, pomocniczo w kamicy dróg moczowych oraz profilaktycznie w kamicy nerkowej. Produkt jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

Spis treści

  Opis leku

  Fitolizyna pasta – co to?

  Fitolizyna pasta jest produktem leczniczym, stosowanym jako lek o działaniu moczopędnym i przeciwzapalnym. Znajduje zastosowanie w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych, pomocniczo w kamicy dróg moczowych oraz profilaktycznie w kamicy nerkowej. Produkt jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Fitolizyna pasta?

  Zaleca się, aby osoby dorosłe rozpuszczały 1 łyżeczkę (około 5g) pasty w połowie szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Nie należy stosować dłużej niż 2-4 tygodnie bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Fitolizyna pasta?

  Aby przechowywać lek Fitolizyna, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Zawiesinę doustną należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła.

  Forma podania

  Lek Fitolizyna pasta to zawiesina doustna, czyli lek w postaci pasty, który należy przyjmować przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Fitolizyna pasta?

  Najczęstsze działania niepożądane leku Fitolizyna to: zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, reakcje alergiczne takie jak świąd, wysypka, pokrzywka i alergiczny nieżyt nosa.

  Jednakże należy poinformować, że częstość występowania niektórych działań niepożądanych nie może być określona, na podstawie dostępnych danych. Dodatkowo, osoby stosujące lek Fitolizyna powinny zdawać sobie sprawę, że mogą być bardziej wrażliwe na promienie UV, co może prowadzić do wystąpienia reakcji skórnych.

   

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Fitolizyna pasta?

  Lek nie powinien być stosowany przez osoby, które są uczulone na substancję czynną lub na niektóre rośliny, takie jak astrowate (dawniej Compositae) lub baldaszkowate (dawniej Umbelliferae), a także na anetol, alergeny pyłku brzozy, olejek miętowy lub mentol lub którekolwiek z pozostałych składników tej mieszanki leczniczej.

  Ponadto lek ten nie powinien być stosowany przez osoby, w przypadku których zaleca się zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów, na przykład w ciężkich chorobach serca lub nerek.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Fitolizyna pasta?

  Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania Fitolizyny, jednak zawsze istnieje ryzyko, że niekontrolowane spożycie większej ilości leku może spowodować niepożądane efekty.

  Wygląd

  Fitolizyna to lek, który jest dostępny w postaci tuby aluminiowej z zakrętką z tworzywa sztucznego, umieszczonej w pudełku tekturowym.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Fitolizyna pasta to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Fitolizyna pasta zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Fitolizyna pasta jest Herbapol Warszawa.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Fitolizyna pasta

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Fitolizyna pasta to: Fitolizyna Nefrocaps Forte, Fitolizyna, Urosept.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .