Fenistil

żel1mg/ml

Fenistil jest żelem stosowanym w celu łagodzenia wysypki skórnej, obrzęku oraz świądu skóry. Lek zmniejsza wspomniane zmiany skórne wywołane ugryzieniem, reakcją alergiczną, czy oparzeniem słonecznym. Fenistil żel zawiera maleinian dimetyndenu, który wykazuje działanie przeciwhistaminowe.

Spis treści

  Opis leku

  Fenistil – co to?

  Fenistil jest żelem stosowanym w celu łagodzenia wysypki skórnej, obrzęku oraz świądu skóry. Lek zmniejsza wspomniane zmiany skórne wywołane ugryzieniem, reakcją alergiczną, czy oparzeniem słonecznym. Fenistil żel zawiera maleinian dimetyndenu, który wykazuje działanie przeciwhistaminowe.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Fenistil?

  Zazwyczaj, chyba że lekarz zaleci inaczej, należy stosować lek 2 do 4 razy na dobę, nakładając cienką warstwę żelu na zmienione chorobowo i swędzące miejsca na skórze. W przypadku braku poprawy po 2 dniach stosowania leku u dzieci lub po 7 dniach u dorosłych lub gdy pacjent czuje się gorzej, zaleca się skontaktowanie się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Fenistil?

  Aby przechowywać lek Fenistil , należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w temperaturze pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza. Lek nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie światła słonecznego ani wilgoci.

  Forma podania

  Lek Fenistil to żel, który zawiera 1mg substancji czynnej na mililitr. Lek ten jest stosowany na skórę i nakładany bezpośrednio na miejsce objawów.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Fenistil?

  Po użyciu leku Fenistil mogą wystąpić pewne efekty uboczne, jednakże częstość ich występowania nie jest znana na podstawie dostępnych danych. Niektóre z tych możliwych efektów to: suchość skóry, uczucie pieczenia skóry oraz skórne reakcje alergiczne, które mogą objawiać się wysypką i swędzeniem skóry.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Fenistil?

  Leku Fenistil nie należy stosować w następujących przypadkach: jeśli pacjent jest uczulony na substancję czynną lub jakiekolwiek inne składniki tego leku, oraz w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Fenistil?

  Przedawkowanie żelu Fenistil stosowanego miejscowo na skórę nie zostało dotąd odnotowane. Jednakże, jeśli przypadkowo połkniesz ten lek, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Lek Fenistil ma postać żelu o działaniu chłodzącym, który jest nietłusty, bezbarwny i bez zapachu. Można go znaleźć w kilku różnych opakowaniach. Każda taka tuba jest umieszczona w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Fenistil to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Fenistil zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Fenistil jest Forfarm.

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  1 mg/g

  Tablica pytań o Fenistil

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Fenistil to: Fenistil, Foxill, Hydrocortisonum Oceanic.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .