Esseliv Max

kapsułki450 mg

Esseliv Max wspomaga leczenie zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej. Substancjami czynnymi preparatu są fosfolipidy z nasion soi. Produkt jest stosowany w: ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, w tym: poalkoholowe uszkodzenia wątroby; toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby; przewlekłe zapalenie wątroby.

Spis treści

  Opis leku

  Esseliv Max – co to?

  Esseliv Max wspomaga leczenie zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej. Substancjami czynnymi preparatu są fosfolipidy z nasion soi. Produkt jest stosowany w: ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, w tym: poalkoholowe uszkodzenia wątroby; toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby; przewlekłe zapalenie wątroby.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Esseliv Max?

  Dorosłym i młodzieży zaleca się przyjmować 2 kapsułki dwa razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Po upływie 2-3 miesięcy terapii należy przyjmować dawkę podtrzymującą: 1 kapsułkę dwa razy na dobę.

  Dla dzieci o masie ciała powyżej 15 kg należy podawać dawkę w zależności od masy ciała: 300 mg na 10 kg mc. na dobę. Średnio podaje się 1-2 kapsułki raz lub dwa razy na dobę. Istotne jest, aby nie przekraczać dawki 4 kapsułek na dobę. U dzieci, które nie są w stanie połknąć kapsułki, jej zawartość należy wycisnąć i podać w małej ilości ciepłego mleka lub wody.

  Okres leczenia to co najmniej 3 miesiące. Gdy po upływie 3 miesięcy stosowania leku nie ma poprawy lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Esseliv Max?

  Lek Esseliv Max powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Esseliv Max jest przeznaczony do stosowania doustnego, czyli poprzez połknięcie kapsułki.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Esseliv Max?

  Lek Esseliv może powodować działania niepożądane, choć nie u wszystkich się one pojawiają. Najczęściej występują one rzadko przy stosowaniu zalecanych dawek. Możliwe działania niepożądane to:

  • łagodne objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak rozwolniony stolec i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.
  • podwyższone ciśnienie tętnicze,
  • kołatanie serca,
  • zawroty głowy,
  • nudności i wymioty.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Esseliv Max?

  Esseliv Max jest lekiem, który ma swoje ograniczenia co do stosowania. Pacjent nie powinien go przyjmować, jeśli ma uczulenie na fosfolipidy z nasion soi, orzeszki ziemne, soję lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Dodatkowo Esseliv Max nie powinien być stosowany u dzieci o masie ciała poniżej 15 kg.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Esseliv Max?

  Jeśli przyjmiesz za dużą dawkę leku Esseliv Max, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Nie ma dostępnych danych na temat przedawkowania tego leku, dlatego ważne jest, aby uzyskać profesjonalną opiekę medyczną

  Wygląd

  Esseliv Max to lek w postaci kapsułek żelatynowych. Kapsułki są twarde, brązowej barwy i mają możliwość otwierania. W środku są wypełnione gęstą, brązową pastą.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Esseliv Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Esseliv Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Esseliv Max jest Aflofarm.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Esseliv Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Esseliv Max to: Essepatil Extra, Essensal complex, Essentiale Max, Essentiale Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .