Zdjęcie Envil gardło, tabletki do ssania

Envil gardło

tabletki do ssania

Envil gardło to lek w postaci tabletek do ssania stosowany w celu złagodzenia bólu gardła, pomocniczo w stanach zapalnych gardła oraz w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Substancjami czynnymi leku są chlorek cetylopirydyniowy, chlorowodorek lidokainy i cynku glukonian. Envil gardło działa antyseptycznie i miejscowo znieczulająco.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Envil gardło?

  Dorosłym pacjentom zaleca się ssać powoli jedną tabletkę co 1 lub 2 godziny. Nie należy przekraczać dawki 8 tabletek do ssania na dobę. Natomiast dzieciom powyżej 6. roku życia zaleca się ssać powoli jedną tabletkę co 2 lub 3 godziny, jednak nie należy przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby. Ponadto w obu grupach wiekowych nie należy stosować regularnie dłużej niż 5 dni bez zalecenia lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Envil gardło?

  Aby przechowywać lek Envil gardło, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać lek poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Envil gardło to tabletki do ssania, które należy umieścić w jamie ustnej i pozostawić aż się rozpuszczą. Lek ten jest przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu gardła.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Envil gardło to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Envil gardło zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Envil gardło jest Aflofarm.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki do ssania

  Moc

  1,5 mg + 1 mg + 17,42 mg

  Tablica pytań o Envil gardło

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Envil gardło to: Dezaftan Med, Envil gardło, Orofar Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .