leki-orange

Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg

Efferalgan co to jest?

Efferalgan to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest paracetamol w dawce 500 mg. Lek stosowany jest podczas gorączki, w leczeniu objawowym stanów grypowych i przeziębienia oraz w przypadku bólu różnego pochodzenia.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Efferalgan

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Efferalgan.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Efferalgan?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Efferalgan.

Ból głowy charakteryzuje się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczającym się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból gł…
Ból mięśni to uczucie dyskomfortu w mięśniach, które może być spowodowane różnymi czynnikami. Dolegliwości tej często towarzyszy gorączka i osłabienie.
Ból stawu to dolegliwość, która dotyczy zarówno osób młodych, jak i starszych. Obejmuje on sam staw i okolice (więzadła, ścięgna czy kaletki maziowe). Często bólowi stawu towarzyszą inne objawy….
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości. Zmiany temperatury, takie jak narażenie na zimne napoje lub nacisk na ząb podczas żucia, mogą s…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA). Wi…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Choroba najczęściej ma łagodny przebieg i samoistnie us…

Zamienniki Efferalgan i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, tabletki, 500 mg

Częste pytania o Efferalgan

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Efferalgan.
Nie, lek dostępny jest w postaci tabletek musujących.
Ceny tego leku mieszczą się zwykle w zakresie 9-14 zł (16 szt.).
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Substancją czynną leku Efferalgan, tabletki musujące jest paracetamol.
Efferalgan, tabletki musujące to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek stosowany jest w gorączce oraz w leczeniu bólu różnego pochodzenia.
Nie, substancją czynną tego leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Efferalgan dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Efferalgan. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Efferalgan?

Dawkowanie leku zależy od masy ciała pacjenta. Zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 do 15 mg/kg masy ciała, która może być powtórzona w odstępie czasowym 4- 6 godzin. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 75 mg/kg masy ciała. Całkowita przyjęta dawka paracetamolu w ciągu doby nie powinna być większa niż 4 g. Przykładowe dawkowanie w zależności od masy ciała i przybliżonego wieku pacjenta opisane jest w ulotce.

Ulotka leku Efferalgan

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Efferalgan

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Efferalgan

ProducentUPSA SAS
WskazaniaBól głowy,
Ból mięśni,
Ból stawu,
Ból zęba,
Gorączka,
Grypa,
Przeziębienie
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Apap Caps, kapsułki miękkie, 500 mg
  2. Calpol 6 Plus, zawiesina doustna, 250 mg/5 ml
  3. Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, tabletki, 500 mg
Moc leku500 mg
Postać lekuTabletki musujące
Opakowania16 tabletek (EAN: 5909991310509)
DziałBól,
Ból brzucha,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Gorączka,
Przeziębienie i grypa,
Reumatyzm