Efferalgan

czopki300 mg

Efferalgan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. W formie czopków jest łatwo przyswajalny i szybko działa. Idealny dla osób mających problem z połykaniem tabletek. Dawkowanie: 300mg na czopek.

Spis treści

  Opis leku

  Efferalgan – co to?

  Efferalgan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. W formie czopków jest łatwo przyswajalny i szybko działa. Idealny dla osób mających problem z połykaniem tabletek. Dawkowanie: 300mg na czopek.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Efferalgan?

  Efferalgan, czopki, 300 mg, jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała 15 do 30 kg (około 3 do 9 lat). Zalecana dawka jednorazowa to 1 czopek (300 mg paracetamolu). Można powtarzać dawkę, ale nie częściej niż co 6 godzin i nie więcej niż 4 czopki na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg). U pacjentów z problemami z nerkami lub wątrobą dawka powinna być zmniejszona lub odstępy między dawkami wydłużone. Czas stosowania czopków powinien być jak najkrótszy, nie dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Efferalgan?

  Przechowuj lek Efferalgan, czopki, 300 mg w miejscu niewidocznym dla dzieci i nie przekraczającym 30°C. Sprawdź datę ważności (EXP) na opakowaniu – nie używaj po tej dacie. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani śmieci.

  Forma podania

  Efferalgan czopki 300 mg to lek w formie czopków do stosowania doodbytniczego. Czopki należy podawać doodbytniczo, zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Efferalgan?

  Efferalgan, czopki, 300 mg jest lekiem, który może powodować skutki uboczne, choć nie u każdego się one pojawiają. Możliwe skutki uboczne to: zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, reakcje alergiczne, w tym ciężkie, spadki ciśnienia, wstrząs anafilaktyczny, reakcje nadwrażliwości, obrzęk skóry i tkanki podskórnej, biegunka, bóle brzucha, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby różnych typów białych krwinek, zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień, pokrzywka, plamica, ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona. Rzadko występujące reakcje nadwrażliwości, takie jak duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie, mogą wymagać przerwania leczenia.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Efferalgan?

  Kiedy nie stosować leku:
  – jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, chlorowodorek propacetamolu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  – jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby;
  – jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
  – jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia;
  – u pacjenta po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawieniu z odbytu.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Efferalgan?

  Przedawkowanie Efferalganu, czopki, 300 mg jest szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, małych dzieci, niedożywionych, osób z chorobą alkoholową, chorobami wątroby i tych, którzy przyjmują leki wpływające na enzymy wątrobowe. Może to prowadzić do uszkodzenia wątroby. Objawy przedawkowania, takie jak nudności, wymioty, brak apetytu, bladość, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie, mogą pojawić się w ciągu kilku godzin. Mogą one zniknąć następnego dnia, ale uszkodzenie wątroby może nadal postępować, co objawia się bólem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Rzadko obserwuje się ostre zapalenie trzustki.

  Wygląd

  Lek Efferalgan, czopki, 300 mg to czopki doodbytnicze. Są one zapakowane w 2 blistry wykonane z folii PVC/poliuretanu (która pełni funkcję warstwy adhezyjnej)/LDPE. Te blistry są umieszczone w tekturowym pudełku. W każdym blisterze znajduje się 5 czopków.


  Ulotka

  Ulotka leku Efferalgan dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Efferalgan to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Efferalgan zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Efferalgan jest UPSA SAS.

  Kategorie

  Postać

  czopki

  Moc

  300 mg

  Tablica pytań o Efferalgan

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Efferalgan to: Paracetamol Hasco, Pedicetamol, Apap Junior.

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .