leki-orange

Efferalgan, czopki, 150 mg

Efferalgan co to jest?

Efferalgan to lek dostępny bez recepty w postaci czopków doodbytniczych o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest paracetamol w dawce 150 mg. Produkt stosowany jest w przypadku gorączki, bólach różnego pochodzenia oraz w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia.
Pacjenci oceniają lek na:
Rozdziały

Skład leku Efferalgan

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Efferalgan.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Efferalgan?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Efferalgan.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból mięśni to dolegliwość, której często towarzyszy gorączka i osłabienie. Przyczyną może być grypa, przeziębienie, schorzenia reumatyczne lub przeciążenie mięśni spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizy…
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości struktur. Zwykle odczuwa się ból zęba jako stały lub przerywany ból, który nie ustępuje. Zmiany …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…

Zamienniki Efferalgan i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Paracetamol Farmina, czopki, 125 mg
Paracetamol Hasco, czopki, 125 mg
Paracetamol Hasco, czopki, 80 mg

Częste pytania o Efferalgan

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Efferalgan.
U dzieci zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi około 15 mg/kg masy ciała (mc.). W razie<br />
konieczności można ją podać do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Tak, lek jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała od 10 do 15 kg (w wieku około 24 miesięcy do 3 lat).
Lek powinien dawać efekty działa już po 20 minutach. Zwykle maksymalne działanie tego leku obserwowane jest w ciągu 2-3 godzin po podaniu.
W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

Efferalgan dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Efferalgan. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Efferalgan?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Efferalgan

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Efferalgan

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Efferalgan

ProducentUPSA SAS
WskazaniaBól,
Ból głowy,
Ból mięśni,
Ból zęba,
Gorączka,
Grypa,
Przeziębienie
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Paracetamol Farmina, czopki, 125 mg
  2. Paracetamol Hasco, czopki, 125 mg
  3. Paracetamol Hasco, czopki, 80 mg
Moc leku150 mg
Postać lekuCzopki doodbytnicze
Opakowania10 sztuk (EAN: 5909990142019)
DziałBól i gorączka,
Dziecko