leki-orange

Diosmina Max, tabletki, 1000 mg/Colfarm

Diosmina Max co to jest?

Diosmina Max to lek z grupy OTC - dostępny na rynku bez recepty; występuje w postaci tabletek. Substancją czynną odpowiedzialną za działanie preparatu jest diosmina. Lek działa wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych, zwiększa ich napięcie i zmniejsza ryzyko pękania. Produkt jest dedykowany pacjentom borykającym się z problemem obolałych i spuchniętych nóg na skutek zaburzeń krążenia w kończynach dolnych, produkt może być stosowany pomocniczo przy leczeniu żylaków oraz niewydolności naczyniowej, żylakach odbytu - hemoroidach.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Diosmina Max

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Diosmina Max.

Diosmina jest stosowana w przypadku żylaków i hemoroidów, jako związek działający ochronnie na naczynia krwionośne. Powoduje zwiększenie ich elastyczności oraz zmniejszenie przepuszczalności, przyczyn…

Na co pomaga Diosmina Max?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Diosmina Max.

Hemoroidy to poszerzone i zapalne naczynia krwionośne w okolicy odbytu. Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: hemoroidy wewnętrzne, które występują w dolnej części odbytnicy oraz hemoroidy zewnętrzne, któ…
Żylaki kończyn dolnych to poszerzone, poskręcane i obrzęknięte żyły na kończynach dolnych. Stanowią wynik przewlekłej niewydolności żylnej. Wyróżnia się żylaki pierwotne (najczęstsza postać żylaków) o…

Zamienniki Diosmina Max i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Diosmina Max

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Diosmina Max.
Produkt jest dedykowany pacjentom borykającym się z problemem obolałych i spuchniętych nóg na skutek zaburzeń krążenia w kończynach dolnych, produkt może być stosowany pomocniczo przy leczeniu żylaków oraz niewydolności naczyniowej, żylakach odbytu – hemoroidach.
Tak, ten lek jest dostępny na rynku w postaci tabletek.
Cena za opakowanie 60 tabletek zawiera się w granicach ok. 30 do 45zł.
Ulotka dołączona jest do opakowania preparatu oraz dostępna jest na stronie internetowej rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl.
Jeśli nie występują zaostrzenia i lekarz nie zaleci inaczej, producent zaleca stosować 1 tabletkę dziennie.
Nie, diosmina nie wykazuje działania przeciwzakrzepowego, natomiast działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, hamuje przepuszczalność naczyń krwionośnych.

Diosmina Max dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Diosmina Max. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Diosmina Max?

Zazwyczaj stosowana dawka leku wynosi 1 tabletka raz na dobę podczas posiłku. W przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z występowaniem żylaków odbytu zaleca się przyjmować 1 tabletkę trzy razy na dobę przez 4 dni, a następnie 1 tabletkę dwa razy na dobę przez kolejne 3 dni.

Ulotka leku Diosmina Max

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Diosmina Max

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!