Zdjęcie Diohespan Max, proszek doustny, 1000 mg

Diohespan Max

proszek doustny1000 mg

Diohespan Max to lek, który pomaga w leczeniu objawów ciężkich nóg spowodowanych problemami z żyłami. Jest dostępny w postaci proszku do przygotowania roztworu do picia. Dawkowanie to 1000 mg na raz.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Diohespan Max?

  Przyjmuj lek Diohespan Max zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami zawartymi w ulotce. Zwykła dawka to 1 saszetka na dobę. Jeśli dolegliwości żylaków odbytu się zaostrzą, przyjmuj 3 saszetki dziennie przez 4 dni, a potem 2 saszetki dziennie przez kolejne 3 dni. Lek przyjmuj podczas posiłku. Wsyp proszek bezpośrednio na język i połknij, ewentualnie popij wodą. Jeśli zapomnisz o dawce, nie przyjmuj dawki podwójnej. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Diohespan Max?

  Przechowuj lek Diohespan Max w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania. Nie używaj po upływie terminu ważności na saszetce i pudełku. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji czy śmieci.

  Forma podania

  Diohespan Max to lek w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Każda saszetka zawiera 1000 mg substancji czynnej – diosminy. Lek przyjmuje się doustnie, poprzez rozpuszczenie zawartości saszetki w szklance wody i wypicie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Diohespan Max?

  Lek Diohespan Max może powodować pewne skutki uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. Rzadko, u 1 do 10 osób na 10 000, mogą wystąpić takie objawy jak biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy i złe samopoczucie. Możesz również doświadczyć skórnych reakcji jak wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), świąd lub pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze). Wszystkie te skutki uboczne nie wymagają natychmiastowego odstawienia leku.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Diohespan Max?

  Diohespan Max to lek, który ma postać proszku do przyjmowania doustnie (przez usta), o dawce 1000 mg. Nie powinien być przyjmowany w przypadku, kiedy pacjent ma uczulenie na diosminę lub na którykolwiek inny składnik tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Diohespan Max?

  Jeżeli przypadkowo zażyłeś więcej niż zalecaną dawkę leku Diohespan Max, nie ma co się martwić, ponieważ nie odnotowano przypadków zatrucia z powodu przedawkowania tego leku. Niemniej jednak, zażycie zbyt dużej ilości może prowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych, wymiotów i nudności.

  Wygląd

  Diohespan Max jest lekiem w formie proszku do spożycia doustnego, który ma zapach pomarańczy i wiśni. Kolor proszku może się różnić – od szaro-żółtego do jasnobrązowego, z jasniejszymi cząstkami w nim. Lek jest pakowany w saszetki, które są sprzedawane w tekturowych pudełkach. W jednym pudełku może być 10, 20, 30 lub 60 saszetek, a każda saszetka zawiera 2,2 g leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Diohespan Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Diohespan Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Diohespan Max jest Aflofarm.

  Kategorie

  Postać

  proszek doustny

  Moc

  1000 mg

  Tablica pytań o Diohespan Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Diohespan Max to: Aflavic Max, DIH Max, Diosminex Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .