leki-orange

Difortan, żel, 100 mg/g

Difortan co to jest?

Difortan, żel, 100 mg/g jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwzapalanie i przeciwobrzękowo. Wskazany jest w przypadkach takich jak: urazy mięśni i stawów, np.: stłuczenia, naciągnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie więzadeł; choroby reumatyczne (reumatyzm), takie jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów. Substancją czynną jest etofenamat, 1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Difortan

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Difortan.

Etofenamat należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w leczeniu bólu mięśni i stawów. Jest on dostępny do stosowania miejscowego w postaci kremu, żelu lub sprayu. Lek jes…

Na co pomaga Difortan?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Difortan.

Ból stawu to dolegliwość, która dotyczy zarówno osób młodych, jak i starszych. Obejmuje on sam staw i okolice (więzadła, ścięgna czy kaletki maziowe). Często bólowi stawu towarzyszą inne objawy….
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest długotrwałym schorzeniem autoimmunologicznym, które dotyka przede wszystkim stawów. Skutkiem choroby są zazwyczaj ciepłe, obrzęknięte i bolesne stawy. Ból i s…
Zwichnięcie jest to uszkodzenie, w wyniku którego dochodzi do utraty kontaktu powierzchni stawowych kości połączonych torebką stawową z rozerwaniem torebki i więzadeł stawowych. Przyczyną zwichnięcia …
Zwyrodnienie stawów to schorzenie, w którym dochodzi do niszczenia chrząstki stawowej oraz do procesu zapalnego wokół stawu. Objawami tego schorzenia jest ból i sztywność stawów. Najczęściej dotyka ko…

Zamienniki Difortan i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Difortan

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Difortan.
Ulotka dotycząca leku Difortan, żel, 100 mg/g została dołączona do opakowania produktu.
Difortan, żel, 100 mg/g wskazany jest w przypadkach takich jak: urazy mięśni i stawów, np.: stłuczenia, naciągnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie więzadeł; choroby reumatyczne (reumatyzm), takie jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów.
Difortan, żel, 100 mg/g działa przeciwbólowo, przeciwzapalanie i przeciwobrzękowo.
Difortan, żel, 100 mg/g występuje w postaci żelu przeznaczonego do wcierania w skórę o działaniu przeciwbólwym i przeciwzapalnym.
Difortan, żel, 100 mg/g jest produktem dostępnym bez recepty.

Difortan dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Difortan. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Difortan?

Zalecane dawkowanie w przypadku leczenia urazów mięśni lub stawów to 3-4 aplikacje żelu Difortan na
dobę, przez okres 14 dni. Natomiast w celu leczenia chorób reumatycznych należy aplikować żel od 2 do 3 razy na dobę. W trakcie pojedynczej aplikacji należy nanosić od 2,5 do 5 cm żelu na bolesny obszar i delikatnie wmasować.

Ulotka leku Difortan

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Difortan

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!