Diclac Lipogel

żel10 mg/g

Diclac Lipogel to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Substancją czynną leku jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Diclac Lipogel przeznaczony jest do stosowania miejscowego w urazach, którym towarzyszy ból i stan zapalny, łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz stany zapalne tkanek miękkich.

Spis treści

  Opis leku

  Diclac Lipogel – co to?

  Diclac Lipogel to lek w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Substancją czynną leku jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Diclac Lipogel przeznaczony jest do stosowania miejscowego w urazach, którym towarzyszy ból i stan zapalny, łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz stany zapalne tkanek miękkich.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Diclac Lipogel?

  U osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14. roku życia zaleca się aplikować i delikatnie wcierać żel od 3 do 4 razy na dobę. Ilość żelu powinna być dostosowana do rozmiaru miejsca dotkniętego dolegliwością. Zwykle 2-4 g żelu, co odpowiada ilości żelu wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego, wystarcza na pokrycie powierzchni od około 400 cm2 do 800 cm2.

  Nie należy aplikować leku dłużej niż 2 tygodnie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia w przypadku leczenia urazów mięśni i stawów. Natomiast u dorosłych pacjentów leczących bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów nie należy stosować leku dłużej niż 3 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Diclac Lipogel?

  Aby przechowywać lek Diclac Lipogel, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Lek nie powinien być narażony na działanie światła i wilgoci.

  Forma podania

  Lek Diclac Lipogel to żel. Lek ten jest stosowany na skórę i wchłania się przez nią.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Diclac Lipogel?

  Podczas stosowania leku Diclac LipoGel mogą wystąpić niektóre działania niepożądane, jednak są one zazwyczaj łagodne, nietrwałe i niegroźne. Do najczęstszych objawów należą: wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry. Rzadziej można doświadczyć cięższych skutków ubocznych, takich jak wysypka skórna z pęcherzykami lub pokrzywka. Bardzo rzadko może wystąpić obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, oraz trudności z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel, które mogą wskazywać na astmę.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Diclac Lipogel?

  Nie należy stosować leku Diclac LipoGel, jeśli:

  • pacjent ma uczulenie na diklofenak lub na jakikolwiek inny składnik leku
  • w przeszłości pacjent miał reakcję alergiczną (taką jak wysypka, trudności z oddychaniem lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
  • pacjentka znajduje się w trzecim trymestrze ciąży
  • dziecko ma mniej niż 14 lat.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Diclac Lipogel?

  Jeśli spożyłeś/aś zbyt dużą ilość leku Diclac LipoGel lub przypadkowo połknąłeś/aś żel, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Opakowanie leku Diclac, czyli żel do stosowania na skórę, jest zapakowane w tekturowe pudełko. Wewnątrz pudełka znajduje się tuba aluminiowa z zakrętką.


  Ulotka

  Ulotka leku Diclac Lipogel dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Diclac Lipogel to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Diclac Lipogel zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Diclac Lipogel jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  10 mg/g

  Tablica pytań o Diclac Lipogel

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Diclac Lipogel to: Diclotica, Dicloziaja, Diklofenak Perriego, Felogel Neo, Olfen hydrożel, Veral.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .