leki-orange

Dernilan, maść

Dernilan co to jest?

Dernilan, maść to lek dostępny bez recepty stosowany w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka oraz w pielęgnacji skóry stóp i rąk. Substancjami czynnymi preparatu są: kamfora racemiczna, alantoina, nikotynamid i kwas salicylowy. Dernilan, maść działa przeciwzapalnie, ułatwia usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz działa gojąco.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Dernilan

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Dernilan.

Alantoina to organiczny związek chemiczny o właściwościach łagodzących i regenerujących skórę. Jest stosowana w kosmetyce i medycynie.
Kamfora jest związkiem stosowanym miejscowo, aby pomóc złagodzić ból, a także jako miejscowy środek antyseptyczny. Ludzie stosują ją na skórę, aby złagodzić ból i zmniejszyć swędzenie. Stosuje się ją …
Kwas salicylowy jest środkiem keratolitycznym (złuszczającym), który powoduje złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry. Lek stosowany jest miejscowo w leczeniu trądziku, łupieżu, łojotoku lub łuszczycy, …
Witamina B3 (in. niacyna, nikotynamid, witamina PP) jest rozpuszczalna w wodzie. Pełni ona bardzo ważną funkcję ochronną dla komórek nerwowych, a także jest konieczna do rozwoju czerwonych krwinek. Ni…

Na co pomaga Dernilan?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Dernilan.

Rogowacenie (dłoni i stóp) to grupa zaburzeń charakteryzujących się pogrubieniem naskórka dłoni i podeszew stóp najczęściej w wyniku nadmiernego tworzenia keratyny prowadzącego do przerostu warstwy ro…
1. Czym jest suchość skóry? Suchość skóry to powszechny problem zdrowotny związany z niewystarczającą pojemnością skóry do zatrzymania wilgoci. Zjawisko to występuje, gdy skóra nie jest w stanie samod…
Zgrubienie naskórka (hiperkeratoza) to termin opisujący pogrubienie keratyny w naskórku, który jest zewnętrzną warstwą skóry. Keratyna jest białkiem znajdującym się w zewnętrznych warstwach skóry, któ…

Zamienniki Dernilan i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Gehwol med Schrunden, maść do zrogowaciałych stóp

Częste pytania o Dernilan

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Dernilan.
Lek Dernilan, maść ma w większości pozytywne opinie wynikające ze skuteczności działania i przystępnej cyny produktu.
Ceny tej maści mieszczą się zazwyczaj w zakresie 13-20 zł (35 g).
Należy smarować skórę stóp i rąk maścią od 3 do 4 razy na dobę. Po wygojeniu zmian stosować 1-2 razy na dobę po umyciu stóp i rąk.
Dernialan, maść w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka oraz w pielęgnacji skóry stóp i rąk.
Dernilan to lek w postaci maści stosowany w przypadkach bolesnych, głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka oraz w pielęgnacji skóry stóp i rąk.

Dernilan dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Dernilan. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Dernilan?

Należy aplikować maść na skórę rąk i stóp od 3 do 4 razy na dobę i lekko wmasować. Co kilka dni należy wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu się zmian preparat zaleca się stosować 1 do 2 razy. 

Ulotka leku Dernilan

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Dernilan

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Dernilan

ProducentWrocławskie Zakłady Zielarskie
WskazaniaRogowacenie punktowe (dłoni i stóp),
Suchość skóry,
Zgrubienie naskórka
SkładnikiAlantoina,
Kamfora,
Kwas salicylowy,
Witamina B3
Zamienniki
  1. Gehwol med Schrunden, maść do zrogowaciałych stóp
  2. Dernilan, krem
  3. Hasceral, maść, 100 mg + 50 mg/g
Moc leku-
Postać lekuMaść
Opakowania35g (EAN: 5909990256419)
(EAN: )
(EAN: )
DziałBrodawki i odciski,
Rany i problemy skórne