Claritine Allergy

syrop1 mg/ml

Claritine Allergy to syrop o stężeniu 1 mg/ml, którego głównym składnikiem jest loratadyna. Jest to lek przeciwhistaminowy, który skutecznie łagodzi objawy alergii, takie jak katar, kichanie, łzawienie oczu czy swędzenie skóry. Działa poprzez blokowanie histaminy, substancji wywołującej reakcje alergiczne.

Spis treści

  Opis leku

  Claritine Allergy – co to?

  Claritine Allergy to syrop o stężeniu 1 mg/ml, którego głównym składnikiem jest loratadyna. Jest to lek przeciwhistaminowy, który skutecznie łagodzi objawy alergii, takie jak katar, kichanie, łzawienie oczu czy swędzenie skóry. Działa poprzez blokowanie histaminy, substancji wywołującej reakcje alergiczne.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Claritine Allergy?

  Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia powinni przyjmować 10 ml syropu raz dziennie.
  Taką samą dawkę powinny stosować dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które ważą więcej niż 30 kg. Syrop można przyjmować niezależnie od posiłków i nie trzeba go popijać. Jeżeli masa ciała dziecka wynosi 30 kg lub mniej, nie zaleca się stosowania tego leku.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Claritine Allergy?

  Przechowuj syrop Claritine Allergy w miejscu, do którego dzieci nie mają do niego dostępu i najlepiej w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Po pierwszym otwarciu, syrop jest dobry przez miesiąc. Sprawdź datę ważności na opakowaniu i nie używaj go po tej dacie.

  Forma podania

  Lek jest dostępny w formie syropu o stężeniu 1 mg/ml. Syrop można przyjmować niezależnie od posiłków, nie jest konieczne popijanie go wodą lub innymi płynami.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Claritine Allergy?

  Ten lek może powodować pewne skutki uboczne. U dzieci między 2 a 12 latem, mogą wystąpić ból głowy, nerwowość i zmęczenie. U dorosłych i młodzieży, może wystąpić senność. Nieco rzadziej, u dorosłych i młodzieży, mogą wystąpić ból głowy, zwiększony apetyt, problemy ze snem, zmęczenie, suchość w jamie ustnej, nudności, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka i objawy alergiczne. Bardzo rzadko mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne, zawroty głowy, drgawki, nieregularne lub szybkie bicie serca, problemy z wątrobą i wypadanie włosów.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Claritine Allergy?

  Nie powinieneś stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na loratadynę lub na jakikolwiek inny składnik zawarty w tym preparacie.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Claritine Allergy?

  Przyjmowanie większych ilości preparatu przeciwalergicznego niż zalecane może prowadzić do przedawkowania. Objawy takiego stanu mogą obejmować senność, przyspieszenie pracy serca oraz ból głowy. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Ten lek jest dostępny w formie syropu. Syrop jest przezroczysty i może mieć kolor od bezbarwnego do jasnożółtego.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Claritine Allergy to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Claritine Allergy zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Claritine Allergy jest Bayer.

  Kategorie

  Postać

  syrop

  Moc

  1 mg/ml

  Tablica pytań o Claritine Allergy

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .