Zdjęcie Cepan, krem

Cepan

krem

Cepan to produkt leczniczy w postaci kremu zawierający wyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, alantoinę i heparynę sodową. Stosowany jest w przypadku zapobiegania i eliminowania trudno gojących się blizn. Wykazuje działanie uelastyczniające, zmiękczające i regenerujące. Po zagojeniu się rany należy nakładać preparat 2-3 razy na dobę.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Cepan?

  Zalecane dawkowanie leku Cepan dla dorosłych i dzieci polega na nakładaniu na bliznę cienkiej warstwy kremu, lekko ją masując, 2 lub 3 razy na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej. W przypadku starych i zesztywniałych blizn oraz przykurczy zaleca się nałożenie niewielkiej ilości kremu na jałowy gazik i przyłożenie go na bliznę na okres 30-60 minut. Czas trwania leczenia zależy od wieku blizny i może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Cepan?

  Aby przechowywać lek Cepa, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, np. w lodówce. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od dzieci i zwierząt domowych. Po użyciu należy dokładnie zamknąć opakowanie i umieścić je z powrotem w lodówce.

  Forma podania

  Cepan to krem, który stosuje się na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Cepan?

  Podczas rozpoczęcia leczenia tym preparatem, możliwe jest doświadczenie niepożądanych objawów, takich jak zaczerwienienie i pieczenie skóry. Na szczęście występują one rzadko.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Cepan?

  Lek Cepan nie jest odpowiedni dla wszystkich. Szczególnie nie powinni go stosować ludzie, którzy mają uczulenie na jakiekolwiek składniki, które są częścią tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Cepan?

  Jeśli chodzi o przedawkowanie leku stosowanego miejscowo, nie musisz się tym zbytnio martwić, ponieważ jest to praktycznie niemożliwe. Jednak w sytuacji, gdybyś przypadkowo zaaplikował ten lek doustnie zamiast miejscowo, powinieneś najszybciej jak to możliwe skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać dalsze wskazówki, co robić dalej.

  Wygląd

  Lek, o którym mówimy, prezentuje się jako krem o żółtawym kolorze. Jest zapakowany w aluminiową tubkę, którą umieszcza się w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Cepan to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Cepan zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Cepan jest Unia Zakłady Farmaceutyczne.

  Kategorie

  Postać

  Krem

  Moc

  Tablica pytań o Cepan

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Cepan to: Bliznasil, Contractubex, Sutricon.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .