leki-orange

Cefalgin, tabletki, 250 mg+150 mg+50 mg

Cefalgin Migra Plus tabletki

Cefalgin co to jest?

Cefalgin to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek i stosowany w bólach o słabym do umiarkowanego nasilenia, a także w gorączce. Substancjami czynnymi leku są paracetamol (250 mg) o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, propyfenazon (150 mg) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz kofeina (50 mg), która nasila działanie paracetamolu i propyfenazonu.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Cefalgin

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Cefalgin.

Kofeina jest substancją chemiczną występującą w kawie, herbacie, coli, guaranie i innych produktach. Działa ona poprzez stymulację ośrodkowego układu nerwowego (OUN), serca, mięśni i ośrodków kontrolu…
Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…
Propyfenazon jest związkiem lek z grupy pochodnych pirazolonu należącym do grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. …

Na co pomaga Cefalgin?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Cefalgin.

1. Definicja bólu i jego typy. Ból to nieprzyjemne wrażenie sensoryczne i emocjonalne związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Istnieje wiele typów bólu, włączając ból ostry (krót…
Ból głowy charakteryzuje się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczającym się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból gł…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Migrena to choroba neuronalna charakteryzująca się silnym, nawracającym, naczyniowym bólem głowy, zwykle po jednej stronie głowy, któremu często towarzyszą inne objawy. Dwa główne podtypy migreny to m…

Zamienniki Cefalgin i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Cefalgin

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Cefalgin.
Cefalgin, tabletki, zawiera paracetamol w dawce 250 mg, propyfenazon w dawce 150 mg oraz kofeinę w dawce 50 mg.
Cefalgin 10 tabletek kosztuje ok. 12 złotych.
Ulotkę leku Cefalgin można znaleźć na stronie https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/1334/leaflet
Cefalgin jest dostępny bez recepty.
Zamiennikiem leku Cefalgin jest Saridon.
Cefalgin jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

Cefalgin dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Cefalgin. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Cefalgin?

Zalecana dawka dla dorosłych to jednorazowo 1-2 tabletki. Dawkę w razie konieczności można powtórzyć maksymalnie do 3 razy na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ulotka leku Cefalgin

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Cefalgin

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Cefalgin