Buscopan

tabletki10 mg

Buscopan to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego substancją czynną jest butylobromek hioscyny w dawce 10 mg. Substancja ta ma działanie rozkurczowe, dzięki czemu łagodzi stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Preparat można stosować u osób powyżej 6. roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Buscopan – co to?

  Buscopan to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego substancją czynną jest butylobromek hioscyny w dawce 10 mg. Substancja ta ma działanie rozkurczowe, dzięki czemu łagodzi stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Preparat można stosować u osób powyżej 6. roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Buscopan?

  Zalecane dawkowanie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat to jedna tabletka trzy razy dziennie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat mogą przyjmować jedną lub dwie tabletki trzy do pięciu razy dziennie, jednak nie więcej niż 100 mg na dobę. Tabletki powinny być połykane w całości, popijane płynem. Leku nie należy stosować dłużej niż trzy dni bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Buscopan?

  Lek Buscopan powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Buscopan należy połykać w całości, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Buscopan?

  Buscopan, jak każdy lek, może powodować skutki uboczne, chociaż nie u każdego one występują. Mogą one obejmować szybkie bicie serca, suchość w ustach, zmniejszenie wydzielania potu i reakcje skórne takie jak pokrzywka czy świąd. Zdarza się też, że pacjenci doświadczają zatrzymania moczu.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Buscopan?

  Kiedy nie stosować leku Buscopan
  – jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na hioscyny butylobromek lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  – u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) – chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni, a nawet niemożliwością poruszania się;
  – u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon) – znaczne poszerzenie jelita grubego;
  – jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ lek zawiera sacharozę;
  – jeśli u pacjenta występuje mechaniczne zwężenie przewodu pokarmowego (jest to stan, w którym może być utrudnione przesuwanie treści pokarmowej);
  – jeśli u pacjenta występuje stan, w którym jelito jest zablokowane i nie działa prawidłowo (niedrożność porażenna lub niedrożność jelit).

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Buscopan?

  Objawy, które mogą świadczyć o przedawkowaniu, to suchość w ustach, zaczerwienienie skóry, problemy z oddawaniem moczu, przyspieszone bicie serca, problemy z widzeniem oraz inne niepożądane reakcje.

  Wygląd

  Buscopan to lek w postaci powlekanych tabletek.


  Ulotka

  Ulotka leku Buscopan dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Buscopan to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Buscopan zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Buscopan jest Ipsen.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Buscopan

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Buscopan to: Scopolan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .