Buscopan Forte

tabletki20 mg

Buscopan Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego substancją czynną jest butylobromek hioscyny w dawce 20 mg. Substancja ta ma działanie rozkurczowe, dzięki czemu łagodzi stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Preparat można stosować u osób powyżej 12. roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  Buscopan Forte – co to?

  Buscopan Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego substancją czynną jest butylobromek hioscyny w dawce 20 mg. Substancja ta ma działanie rozkurczowe, dzięki czemu łagodzi stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego. Preparat można stosować u osób powyżej 12. roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Buscopan Forte?

  Zwykle dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia zaleca się następujące dawkowanie: od 1 do 5 razy na dobę po 1 tabletce powlekanej. Nie należy przekraczać 3 dni stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Buscopan Forte?

  Lek Buscopan Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Buscopan Forte należy połykać w całości, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Buscopan Forte?

  Wiele z poniższych działań niepożądanych leku Buscopan Forte wynika z jego właściwości antycholinergicznych. Zazwyczaj są one łagodne i przejściowe. Działaniami niepożądanymi, które mogą się pojawić, są:

  • Niezbyt często: szybkie bicie serca, suchość w jamie ustnej, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje skórne (wysypka, świąd).
  • Rzadko: zatrzymanie moczu.
  • Częstość nieznana: wstrząs anafilaktyczny (nagła i poważna reakcja alergiczna, objawiająca się trudnościami w oddychaniu, zapaścią krążeniową i nagłym obrzękiem)

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Buscopan Forte?

  Kiedy nie stosować leku Buscopan Forte:

  • jeżeli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na hioscyny butylobromek lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  • u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) – chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni, a nawet niemożliwością poruszania się;
  • u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego;
  • jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ produkt zawiera laktozę

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Buscopan Forte?

  W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Buscopan Forte lub jeśli dziecko poniżej 12 lat przypadkowo zażyło ten lek, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Reakcje mogą objawiać się: suchością w ustach, zaczerwienieniem skóry, trudnościami z oddawaniem moczu, przyspieszonym biciem serca oraz zaburzeniami widzenia. Ważne jest, aby lekarz ocenił sytuację i zapewnił odpowiednie leczenie.

  Wygląd

  Lek Buscopan Forte ma postać tabletek powlekanych. Oznacza to, że jest dostępny w postaci małych tabletek, które są pokryte specjalną powłoką. Opakowanie Buscopan Forte składa się z blistra umieszczonego w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Buscopan Forte dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Buscopan Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Buscopan Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Buscopan Forte jest Ipsen.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  20 mg

  Tablica pytań o Buscopan Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Buscopan Forte to: Buscopan, Scopolan Compositum, Scopolan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .