leki-orange

Braunovidon, maść, 100 mg/g

Braunovidon co to jest?

Braunovidon, maść, 100 mg/g to lek przeznaczony do stosowania na skórę o działaniu dezynfekującym. Substancją czynną leku jest powidon jodowany. Braunovidon stosowany jest w przypadkach oparzenia skóry, zakażonych owrzodzeń, odleżyn, w zakażonych powierzchownych ubytkach skóry, ropnych zmianach skórnych oraz bakteryjnych lub grzybiczych zakażeniach skóry.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Braunovidon

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Braunovidon.

Jodopowidon (jodowany powidon) jest rozpuszczalnym w wodzie kompleksem jodu z poliwinylopirolidonem. Znalazł zastosowanie jako środek dezynfekcyjny i antyseptyczny. Ma działanie bakteriobójcze, przeci…

Na co pomaga Braunovidon?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Braunovidon.

Choroby bakteryjne skóry to infekcje wywołane przez bakterie, które mają wpływ na naszą skórę. Objawiają się na różne sposoby, np. przez wysypki, trądzik czy wrzody.
1. Wprowadzenie do tematu dezynfekcji ran. Dezynfekcja stanowi kluczowy etap zaopatrzenia rany, którego celem jest usunięcie bakterii i czynników infekujących, zapobiegając tym samym potencjalnym infe…
Grzybica ciała jest powierzchownym zakażeniem grzybiczym skóry, które może dotyczyć każdej części ciała. Wywoływana jest głównie przez grzyby dermatofitowe z rodzaju Trichophyton i Microsporum. …
Oparzenie termiczne to oparzenie skóry spowodowane przez jakiekolwiek zewnętrzne źródło ciepła. Może ono powstać w wyniku działania otwartego płomienia z otwartego kominka lub ogniska domowego, oparze…
Owrzodzenie odleżynowe to uszkodzenie skóry i tkanki podskórnej, które tworzy się, gdy jakaś część ciała jest zbyt długo naciskana. Najczęściej dotyka osób leżących, na przykład przez chorobę, czy sta…
Ropne zapalenie skóry to ograniczone ognisko ropy w przestrzeni tkankowej powstające w wyniku naruszenia bariery ochronnej skóry. Ropień skóry tworzy się w wyniku infekcji bakteryjnej.

Zamienniki Braunovidon i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Braunovidon

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Braunovidon.
Braunovidon to maść o działaniu dezynfekującym. Stosowana jest w przypadkach oparzenia skóry, zakażonych owrzodzeń, odleżyn, w zakażonych powierzchownych ubytkach skóry, ropnych zmianach skórnych oraz bakteryjnych lub grzybiczych zakażeniach skóry.
Ceny tego leku są różne, zwykle mieszczą się w zakresie 64-73 zł (100g).
Nie, Braunovidon to lek dostępny bez recepty.
W skład tego leku wchodzi: powidon jodowany (substancja czynna) oraz makrogol 400, makrogol 4000, woda oczyszczona, sodu wodorowęglan.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.

Braunovidon dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Braunovidon. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Braunovidon?

Na początku leczenia należy nakładać maść co 46 godzin na zakażoną lub sączącą się ranę.

Ulotka leku Braunovidon

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Braunovidon

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Braunovidon

ProducentB. Braun Melsungen AG
WskazaniaChoroby bakteryjne skóry,
Dezynfekcja ran,
Grzybica ciała,
Oparzenie termiczne I stopnia,
Owrzodzenie odleżynowe,
Ropne zapalenie skóry
SkładnikiJodopowidon
Zamienniki
  1. Betadine, maść, 100 mg/g
  2. Jodi Gel 10%, żel
  3. Braunol 2000, płyn
Moc leku100 mg/g
Postać lekuMaść
Opakowania250g (EAN: 5909990664443)
20g (EAN: 5909990664412)
100g (EAN: 5909990664429)
(EAN: )
DziałDezynfekcja,
Rany i problemy skórne