Zdjęcie Braunovidon, maść, 100 mg/g

Braunovidon

maść100 mg/g

Braunovidon to lek przeznaczony do stosowania na skórę. Substancją czynną leku jest powidon jodowany. Braunovidon stosowany jest w przypadkach oparzenia skóry, zakażonych owrzodzeń, odleżyn, w zakażonych powierzchownych ubytkach skóry, ropnych zmianach skórnych oraz bakteryjnych lub grzybiczych zakażeniach skóry.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Braunovidon?

  Nałóż maść Braunovidon na skórę kilka razy dziennie. W początkowej fazie leczenia na zakażoną lub sączącą się ranę nałóż maść co 4-6 godzin. Czas stosowania zależy od stanu klinicznego pacjenta. Maść może pozostać na skórze przez długi czas – opatrunek zmieniaj, gdy maść zmieni kolor na brązowy. Upewnij się, że cała powierzchnia rany jest pokryta maścią.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Braunovidon?

  Braunovidon, należy trzymać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Braunovidon to lek w postaci maści, stosowany na skórę i nakładany bezpośrednio na miejsce problemu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Braunovidon?

  Braunovidon, podobnie jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje skórne w postaci alergii, takie jak swędzenie, zaczerwienienie, czy pęcherze.
  Bardzo rzadko mogą wystąpić ciężkie reakcje nadwrażliwości, objawiające się również innymi niż skórne objawy, takie jak reakcje anafilaktyczne.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Braunovidon?

  Nie należy stosować leku Braunovidon w przypadku uczulenia na powidon jodowany lub inne składniki leku, choroby tarczycy, zespołu opryszczkowego zapalenia skóry, podczas planowania lub po niedawno zakończonej terapii radioaktywnym izotopem jodu, oraz u noworodków i niemowląt do 6 miesiąca życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Braunovidon?

  Jeśli stosujesz duże dawki maści Braunovidon na duże obszary skóry, ran lub oparzeń, mogą pojawić się objawy zatrucia jodem. Jeżeli maść została przypadkowo połknięta, również natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Lek Braunovidon jest dostępny w postaci maści, która ma brązowy kolor.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Braunovidon to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Braunovidon zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Braunovidon jest B. Braun.

  Kategorie

  Postać

  maść

  Moc

  100 mg/g

  Tablica pytań o Braunovidon

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Braunovidon to: Betadine, Jodi Gel 10%, Braunol 2000.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .