leki-orange

Biosteron, tabletki, 25 mg

Biosteron co to jest?

Biosteron, tabletki jest to produkt leczniczy, który zawiera substancję czynną DHEA. Preparat przeznaczony do stosowania w celu uzupełnienia niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA). Lek do stosowania zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet po 45. roku życia. DHEA (dehydroepiandrosteron) to ważny hormon produkowany przez korę nadnerczy. Niedobór DHEA powoduje występowanie niektórych zjawisk, które utożsamiane są z procesem starzenia.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Biosteron

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Biosteron.

Dehydroepiandrosteron (DHEA) jest normalnie wytwarzany przez nadnercza. DHEA jest nieaktywny sam, ale w organizmie DHEA może być przekształcony w formy aktywnych hormonów płciowych, w tym estrogenów i…

Na co pomaga Biosteron?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Biosteron.

Bezsenność to zaburzenie charakteryzujące się trudnościami w zasypianiu, pozostawaniu w stanie snu lub uzyskaniu wystarczającej ilości snu.
Epizod depresyjny to okres, w którym osoba doświadcza intensywnego smutku, utraty zainteresowania, niskiego nastroju i innych objawów depresji przez co najmniej dwa tygodnie. Może to wpływać na myślen…
1. Definicja i przyczyny stresu. Stres to naturalna reakcja organizmu na zapoznanie się z niebezpieczeństwem — zarówno rzeczywistym, jak i odczuwanym. To mechanizm obronny, dzięki któremu jesteśmy w s…
Zaburzenia koncentracji to problem z utrzymaniem uwagi na jednym zadaniu lub temacie i może mieć różnorodne przyczyny. Może to utrudniać uczenie się i wykonywanie codziennych zadań.
1. Definicja złego samopoczucia i zmęczenia. Złe samopoczucie to stan, w którym występuje uczucie niewygody lub niepewności. Może obejmować skrajne uczucie smutku, złości lub przerażenia. Złe samopocz…

Zamienniki Biosteron i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
DHEA Eljot, tabletki, 25mg

Częste pytania o Biosteron

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Biosteron.
Biosteron jest dostępny w formie tabletek.
Zawarty w Biosteronie DHEA jest prohormonem, który w organizmie jest przemieniany do aktywnych hormonów płciowych w przypadku. Intensywność tych przemian zależy od wielu czynników (wiek, płeć, cechy osobnicze, aktualne zapotrzebowanie organizmu). Niedobór DHEA może być przyczyną niekorzystnych zmian i procesów towarzyszących starzeniu się organizmu. Uzupełnienie niedoborów DHEA może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i jakości życia starzejących się osób.
Substancją czynną leku jest dehydroepiandrosteron (DHEA, Dehydroepiandrosteronum). 1 tabletka zawiera 25 mg DHEA.
Dawkowanie produktu leczniczego Biosteron należy dostosować do płci, wieku, stężenia DHEA w osoczu oraz skuteczności leczenia u konkretnego pacjenta. Stężenie endogennego DHEA w osoczu jest mniejsze u kobiet niż u mężczyzn, a ponadto kobiety są bardziej narażone na androgenne działania niepożądane leku. U obu płci niedobory DHEA nasilają się z wiekiem.
Kobiety: zalecana początkowa, jednorazowa dawka dobowa wynosi 5 mg, natomiast zalecana dawka maksymalna wynosi 25 mg.
Mężczyźni: zalecana początkowa, jednorazowa dawka dobowa wynosi 10 mg, natomiast zalecana dawka maksymalna wynosi 50 mg.
Biosteron jest dostępny bez recepty.
Biosteron jest stosowany w celu uzupełnienia niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA).

Biosteron dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Biosteron. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Biosteron?

Dawkowanie leku Biosteron zależy od wieku, płci oraz stężenia DHEA (dehydroepiandrosteronu) w osoczu. Zalecana jednorazowa dawka dobowa dla kobiet wynosi 5 mg, natomiast u mężczyzn 10 mg. Dawka początkowa jest stopniowo zwiększana (o 5 do 10 mg co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych efektów terapeutycznych. Zalecana maksymalna dawka dobowa dla kobiet wynosi 25 mg (1 tabletka), natomiast dla mężczyn wynosi 50 mg (2 tabletki). Na początku stosowania może być konieczne przyjmowanie leku Biosteron dostępnego w dawce 10 mg.

Ulotka leku Biosteron

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Biosteron

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!