Zdjęcie Bilobil Intense, kapsułki, 120 mg

Bilobil Intense

kapsułki120 mg

Bilobil Intense jest to produkt leczniczy, który usprawnia krążenie i zaopatrzenie mózgu w tlen i glukozę.
Substancją czynną preparatu jest wyciąg z liści miłorzębu (Ginkgo biloba folium). Stosowanie preparatu działa ochronnie na komórki i tkanki przed uszkodzeniem wywoływanym przez niedobór tlenu oraz przeciwdziała osłabieniu sprawności umysłowej związanej z wiekiem. Poprawa krążenia obwodowego przeciwdziała objawom związanym z osłabieniem ukrwienia kończyn.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Bilobil Intense?

  Zalecana dawka leku to 1 kapsułka dwa razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 240 mg (3 kapsułki). Leczenie powinno trwać co najmniej 8 tygodni.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Bilobil Intense?

  Lek Bilobil Intense powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Bilobil Intense jest przeznaczony do stosowania doustnego, czyli poprzez połknięcie kapsułki.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Bilobil Intense?

  Przy stosowaniu leku Bilobil Intense mogą wystąpić następujące najczęstsze działania niepożądane: bardzo często  – ból głowy; często – zawroty głowy, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty. Częstość nieznana – alergiczne reakcje skórne (obrzęk, rumień, świąd i wysypka), reakcje uczuleniowe (wstrząs alergiczny), krwawienie z poszczególnych narządów (oczu, nosa, krwotok z przewodu pokarmowego).

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Bilobil Intense?

  Nie należy stosować leku Bilobil Intense w następujących przypadkach: jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z miłorzębu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz jeśli pacjentka jest w ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Bilobil Intense?

  Jeśli doszło do przypadkowego przyjęcia większej dawki leku Bilobil Intense niż zalecana, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy jednak zaznaczyć, iż dotychczas nie ma doniesień o zatruciu wyciągiem z miłorzębu japońskiego, który jest głównym składnikiem leku Bilobil Intense.

  Wygląd

  Bilobil Intense to lek, który występuje w postaci kapsułek. Kapsułki są koloru brązowego i zawierają brązowy proszek, który może mieć kolor od jasnego do ciemniejszego. W proszku można zobaczyć ciemniejsze małe cząstki i grudki.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Bilobil Intense to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Bilobil Intense zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Bilobil Intense jest Krka.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Bilobil Intense

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Bilobil Intense to: Bilobil Forte, Ginkofar Forte, Ginkofar Intense.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .