Benzacne

żel100 mg/g

Benzacne to lek w formie żelu, który pomaga w leczeniu trądziku. Zawiera substancję aktywną o nazwie benzoilu nadtlenek, która działa na bakterie powodujące trądzik i zmniejsza stan zapalny.

Spis treści

  Opis leku

  Benzacne – co to?

  Benzacne to lek w formie żelu, który pomaga w leczeniu trądziku. Zawiera substancję aktywną o nazwie benzoilu nadtlenek, która działa na bakterie powodujące trądzik i zmniejsza stan zapalny.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Benzacne?

  Lek Benzacne powinien być stosowany raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lek ten jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed zastosowaniem żelu, skórę należy umyć i osuszyć. Następnie, na miejsca zmienione chorobowo należy nanieść niewielką ilość leku, wystarczającą do ich pokrycia, i delikatnie wetrzeć. Po zastosowaniu leku konieczne jest umycie rąk.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Benzacne?

  Przechowuj lek Benzacne w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażaj go. Zadbaj, aby był poza zasięgiem dzieci. Nie używaj po terminie ważności na tubie i pudełku.

  Forma podania

  Aplikacja polega na nakładaniu cienkiej warstwy żelu bezpośrednio na obszar skóry dotknięty trądzikiem. Zaleca się stosowanie na oczyszczoną i osuszoną skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Benzacne?

  Możesz doświadczyć przesuszenia lub nadmiernego łuszczenia skóry, zaczerwienienia skóry lub uczucia ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia leku. Te objawy mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie oznaczają, że powinieneś przestać używać leku. Jeśli doświadczysz takich objawów jak alergiczne zapalenie kontaktowe, bolesne podrażnienie skóry, pieczenie skóry lub wysypka skórna, powinieneś natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Benzacne?

  Kiedy nie stosować leku Benzacne:
  – Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników;
  – Jeśli u pacjenta występują wypryski (egzema), przewlekłe zapalenie skóry, oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Benzacne?

  Przedawkowanie żelu Benzacne jest mało prawdopodobne, ponieważ jest to lek stosowany na skórę. Jeśli jednak dojdzie do przypadkowego połknięcia go, koniecznie skontaktuj się natychmiast z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty, ból brzucha, zawroty głowy, senność lub utratę przytomności.

  Wygląd

  Lek Benzacne to biały, bezwonny żel.


  Ulotka

  Ulotka leku Benzacne dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Benzacne to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Benzacne zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Benzacne jest Orifarm.

  Kategorie

  Postać

  żel

  Moc

  100 mg/g

  Tablica pytań o Benzacne

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Benzacne to: Akneroxid 10.

  • Zdjęcie produktu Akneroxid 10, żel, 10%
   Lek bez recepty
   żel10%

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .