Zdjęcie Bengay, maść, 150 mg+100 mg/g

Bengay

maść150 mg+100 mg/g

Bengay jest maścią o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, przeznaczoną do stosowania miejscowego. Substancjami czynnymi maści są salicylan metylu oraz mentol. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 12. roku życia i u dorosłych w celu łagodzenia bólu mięśni i stawów spowodowanego urazem albo przeciążeniem.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Bengay?

  Należy nałożyć odpowiednią ilość maści na chore miejsce i delikatnie masować aż do całkowitego wchłonięcia. Maść należy stosować wyłącznie na zmienione chorobowo miejsce i powtarzać wcieranie co kilka godzin (3-4 razy na dobę). Nie należy przekraczać 7 dni stosowania Bengay bez porady lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Bengay?

  Aby przechowywać Bengay, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Bengay to maść, która zawiera 150 mg i 100 mg substancji czynnej na gram. Lek ten jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Bengay?

  Bengay może bardzo rzadko powodować różnorodne działania niepożądane. Są to między innymi: obrzęki, duszność będąca reakcją uczuleniową, pęcherze, uczucie pieczenia, zaczerwienienie, podrażnienie i ból skóry. Może także wystąpić uczucie mrowienia, drętwienia oraz zmiany temperatury w miejscu stosowania leku. Nadmienić warto, że czasami pojawia się świąd, wysypka czy nawet oparzenia w miejscu nałożenia maści. Częstotliwość występowania oparzeń nie jest jednak znana.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Bengay?

  Leku Bengay Maść Przeciwbólowa nie powinny stosować osoby, które są uczulone na salicylan metylu, mentol lub na dowolny inny składnik zawarty w tym leku. Wszystkie składniki są wymienione w ulotce leku. Ponadto nie należy stosować tej maści na uszkodzoną skórę lub na rany. Lek nie jest przeznaczony do użytku przez dzieci poniżej 12 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Bengay?

  Chociaż przedawkowanie leku Bengay Maść Przeciwbólowa jest rzadko spotykane, jego nadużycie może prowadzić do toksycznych reakcji salicylanu. W sytuacji, gdy lek zostanie spożyty, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

  Wygląd

  Maść umieszczona jest w aluminiowej tubie. Bengay jest koloru białego.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Bengay to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Bengay zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Bengay jest Johnson&Johnson.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Bengay

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Bengay to: Dip Rilif, Neo-Capsiderm.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .