leki-orange

Axoprofen Forte, zawiesina doustna, 40 mg/ml

Axoprofen Forte co to jest?

Axoprofen Forte to lek dostępny bez recepty w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest ibuprofen. Produkt stosowany jest w gorączce różnego pochodzenia oraz w przypadkach bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Axoprofen Forte

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Axoprofen Forte.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID). Ibuprofen jest stosowany w celu obniżenia gorączki i leczenia bólu lub stanu zapalnego spowodowanego wieloma schorzeniami, takimi jak ból…

Na co pomaga Axoprofen Forte?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Axoprofen Forte.

Ból głowy charakteryzuje się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczającym się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból gł…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Choroba najczęściej ma łagodny przebieg i samoistnie us…
1. Co to jest ząbkowanie? Ząbkowanie to naturalny etap rozwoju dziecka, podczas którego zaczynają pojawiać się pierwsze zęby — zwykle między szóstym a dwunastym miesiącem życia. Chociaż jest to ważny …

Zamienniki Axoprofen Forte i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Axoprofen Forte

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Axoprofen Forte.
Nie zaleca się podawania leku Axoprofen Forte dzieciom w wieku poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała poniżej 5 kg. Dzieciom w wieku poniżej 6 miesięcy można podać lek tylko po konsultacji z lekarzem.
Lek ma w większości pozytywne opinie wynikające z szybkości i skuteczności działania.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Tak, lek dostępny jest w postaci tabletek i zawiesiny doustnej.
Axoprofen Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w zwalczaniu gorączki i bólu różnego pochodzenia.

Axoprofen Forte dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Axoprofen Forte. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Axoprofen Forte?

W zależności od wieku pacjenta i dolegliwości dawkowanie leku może się różnić. Każde 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała (0,5 ml do 0,75 ml zawiesiny na 1 kg masy ciała), podawana w 3 lub 4 dawkach podzielonych. Należy zachować odstęp czasowy wynoszący co najmniej 6 godzin pomiędzy kolejnymi dawkami. Przykładowy sposób dawkowanie leku podany jest w ulotce.

Ulotka leku Axoprofen Forte

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Axoprofen Forte

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Axoprofen Forte