leki-orange

Aspirin Ultra Fast, tabletki musujące, 500 mg

Aspirin Ultra Fast co to jest?

Aspirin Ultra Fast to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy w dawce 500 mg. Aspirin Ultra Fast stosowany jest w bólu o lekkim i średnim nasileniu oraz w bólu i gorączce podczas przeziębienia lub grypy.
Pacjenci oceniają lek na:
Rozdziały

Skład leku Aspirin Ultra Fast

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Aspirin Ultra Fast.

Kwas acetylosalicylowy jest stosowany w celu obniżenia gorączki i łagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu w takich stanach, jak bóle mięśni, bóle zębów, przeziębienie i bóle głowy. Może być również…

Na co pomaga Aspirin Ultra Fast?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Aspirin Ultra Fast.

Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból mięśni to dolegliwość, której często towarzyszy gorączka i osłabienie. Przyczyną może być grypa, przeziębienie, schorzenia reumatyczne lub przeciążenie mięśni spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizy…
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości struktur. Zwykle odczuwa się ból zęba jako stały lub przerywany ból, który nie ustępuje. Zmiany …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…

Zamienniki Aspirin Ultra Fast i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Alka-Seltzer, tabletki musujące, 324 mg
Aspirin Effect, granulki w saszetkach, 500 mg
Aspirin Pro, tabletki powlekane, 500 mg
Polopiryna Max, tabletki dojelitowe, 500 mg

Częste pytania o Aspirin Ultra Fast

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Aspirin Ultra Fast.
Aspirin Ultra Fast dostępny jest w formie tabletek musujących.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Ceny tego leku mieszczą się zwykle w zakresie 12-15 zł.
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Składnikami pomocniczymi leku są: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.
Lek ma w większości pozytywne opinie wynikające z szybkości i skuteczności działania.
Aspirin Ultra Fast to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w bólu o lekkim i średnim nasileniu oraz w bólu i gorączce podczas przeziębienia lub grypy.

Aspirin Ultra Fast dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Aspirin Ultra Fast. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Aspirin Ultra Fast?

Zalecana dawka jednorazowa leku dla osób dorosłych wynosi 1- 2 tabletki musujące rozpuszczone w szklance wody. Dawkę jednorazową można powtarzać co 4- 8 godzin, ale nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Młodzieży w wieku powyżej 12 lat zaleca się przyjmować 1 tabletkę rozpuszczoną w szklance wody, w razie potrzeby co 4- 8 godzin. W ciągu doby można przyjąć maksymalnie 3 tabletki w tej grupie wiekowej.

Ulotka leku Aspirin Ultra Fast

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Aspirin Ultra Fast

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Aspirin Ultra Fast

ProducentBayer Sp. z o.o.
WskazaniaBól głowy,
Ból mięśni,
Ból zęba,
Gorączka,
Grypa,
Przeziębienie
SkładnikiKwas acetylosalicylowy
Zamienniki
  1. Alka-Seltzer, tabletki musujące, 324 mg
  2. Aspirin Effect, granulki w saszetkach, 500 mg
  3. Aspirin Pro, tabletki powlekane, 500 mg
  4. Polopiryna Max, tabletki dojelitowe, 500 mg
Moc leku500 mg
Postać lekuTabletki musujące
Opakowania12 sztuk (EAN: 5909990731237)
(EAN: )
(EAN: )
(EAN: )
(EAN: )
DziałBól,
Ból zatok,
Ból zęba,
Gorączka,
Przeziębienie i grypa