Aspirin Pro

tabletki powlekane500 mg

Tabletki Aspirin Pro oparte są na unikalnej technologi MicroActive®, dzięki której substancja czynna szybciej się uwalnia i szybciej zaczyna działać. Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Lek zwalcza gorączkę, ból głowy, ból zęba, ból pleców oraz bóle towarzyszące przeziębieniu.

Spis treści

  Opis leku

  Aspirin Pro – co to?

  Tabletki Aspirin Pro oparte są na unikalnej technologi MicroActive®, dzięki której substancja czynna szybciej się uwalnia i szybciej zaczyna działać. Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Lek zwalcza gorączkę, ból głowy, ból zęba, ból pleców oraz bóle towarzyszące przeziębieniu.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Aspirin Pro?

  Zalecana dawka leku dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia to 1 lub 2 tabletki w zależności od nasilenia gorączki lub bólu, którą można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 6 tabletek.

  U pacjentów powyżej 65 roku życia zalecana pojedyncza dawka to 1 tabletka, którą można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Maksymalna dzienna dawka to 4 tabletki.

  U młodzieży w wieku 12-15 lat dawkowanie zależy od wagi pacjenta. Dla młodzieży o wadze 40-50 kg zalecana pojedyncza dawka to 1 tabletka, którą można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 6 tabletek.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Aspirin Pro?

  Lek Aspirin Pro powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Najlepiej trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Aspirin Pro to tabletki powlekane o dawce 500 mg. Lek ten należy połykać doustnie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Aspirin Pro?

  Lek może wywołać nieprzyjemne skutki uboczne, w tym dolegliwości żołądkowe i brzuszne, zapalenie przełyku, problemy z wypróżnianiem, uczucie mdłości, odruch wymiotny czy trawienie. Niektóre sytuacje mogą być poważniejsze, włączając w to wymioty o konsystencji fusów, czarne stolce, obrzęknięcie twarzy, języka i krtani, problemy z oddychaniem czy utratę ciśnienia krwi. Jeżeli wystąpi poważna reakcja alergiczna, konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem. Objawami przedawkowania są ból i szum w głowie.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Aspirin Pro?

  Osoby uczulone na składniki Aspirin C nie powinny go przyjmować. Stosowanie tego leku jest również przeciwwskazane dla osób z problemami zdrowotnymi, takimi jak: krwotoki, wrzody żołądka, poważne choroby serca, wątroby, nerek, astma wywołana przez salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne. Przyjmowanie Aspirin C jest niezalecane dla osób leczonych metotreksatem (stosowanym w terapii niektórych nowotworów) w dawce 15 mg lub większej na tydzień. Kobiety w trzecim trymestrze ciąży oraz dzieci do 12. roku życia nie powinny stosować tego leku. Ten lek nie jest także odpowiedni dla osób z dolegliwościami nerkowymi, takimi jak kamienie nerkowe czy hemochromatoza.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Aspirin Pro?

  Zażywanie leku Aspirin C w dużych dawkach lub przez dłuższy okres może skutkować zatruciem o różnym stopniu nasilenia. Symptomy mogą obejmować uczucie pustki i szum w głowie, intensywne wydzielanie potu, mdłości, bóle głowy, trudności z artykulacją i myśleniem. W przypadku ciężkiego zatrucia mogą wystąpić problemy z układem oddechowym i krążenia, odwodnienie, krwawienia z układu pokarmowego. Wówczas należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W sytuacji groźnej dla życia, pacjent musi być przetransportowany do szpitala. Leczenie zatrucia zwykle obejmuje płukanie żołądka, podawanie węgla aktywnego i terapię objawową. Nadmiar witaminy C może spowodować dolegliwości gastro-jelitowe lub nawet prowadzić do niewydolności nerek. W przypadku objawów przedawkowania, zaprzestanie stosowania produktu i porada lekarska są konieczne. Wysoka zawartość witaminy C może skutkować wzrostem poziomu szczawianów w moczu, zwiększając ryzyko kamieni nerkowych. U osób z niedoborem enzymu nadmiar witaminy C może prowadzić do hemolizy, czyli rozbicia czerwonych krwinek.

  Wygląd

  Ten lek wygląda jako białe lub niemal białe, okrągłe tabletki o wypukłym kształcie z obu stron. Mają one średnicę 12 mm. Na jednej stronie tabletki widnieje napis „BA 500”, a na drugiej znajduje się symbol w postaci krzyża Bayera.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Aspirin Pro to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Aspirin Pro zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Aspirin Pro jest Bayer.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  500 mg

  Tablica pytań o Aspirin Pro

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Aspirin Pro to: Aspirin Musująca, Aspirin, Polopiryna Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .