Aspirin Effect

granulki w saszetkach500 mg

Aspirin Effect to saszetki zawierające granulat rozpuszczający się w jamie ustnej, dzięki czemu nie ma konieczności popijania preparatu. Jedna saszetka posiada 500 mg kwasu acetylosalicylowego działającego przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, oraz przeciwzapalnie. Lek stosowany jest w leczeniu lekkiego i umiarkowanego bólu oraz gorączki.

Spis treści

  Opis leku

  Aspirin Effect – co to?

  Aspirin Effect to saszetki zawierające granulat rozpuszczający się w jamie ustnej, dzięki czemu nie ma konieczności popijania preparatu. Jedna saszetka posiada 500 mg kwasu acetylosalicylowego działającego przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, oraz przeciwzapalnie. Lek stosowany jest w leczeniu lekkiego i umiarkowanego bólu oraz gorączki.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Aspirin Effect?

  Zalecana dawka leku Aspirin Effect u dorosłych to:

  • Jednorazowo od 1 do 2 saszetek (tj. 500 – 1000 mg kwasu acetylosalicylowego).
  • Dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek (tj. 4000 mg kwasu acetylosalicylowego) na dobę.

  Zalecana dawka leku Aspirin Effect u młodzieży powyżej 12 lat to:

  • Lek może być stosowany u młodzieży w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza.
  • Należy przyjąć jednorazowo 1 saszetkę (tj. 500 mg kwasu acetylosalicylowego).
  • Dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetki (tj. 1500 mg kwasu acetylosalicylowego) na dobę.

  Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Aspirin Effect?

  Lek Aspirin Effect powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Aspirin Effect to granulki, które znajdują się w saszetkach. Każda saszetka zawiera 500 mg leku. Lek ten jest przeznaczony do przyjmowania doustnego.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Aspirin Effect?

  Lek może powodować niechciane reakcje, takie jak dolegliwości żołądkowe i bóle brzucha, zgaga, rozstrój żołądka, uczucie mdłości, wymioty czy problemy z trawieniem. W niektórych przypadkach, mogą wystąpić bardziej poważne objawy, na przykład wymioty przypominające fusy, tarry stolce, opuchniętą twarz, język i gardło, problemy z oddychaniem czy spadek ciśnienia tętniczego. W sytuacji ciężkiej reakcji alergicznej, konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem. Przedawkowanie może objawiać się zawrotami głowy i szumami w uszach.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Aspirin Effect?

  Aspirin C nie jest odpowiedni dla osób, które są uczulone na jego składniki. Jeżeli osoba ma określone problemy zdrowotne, takie jak krwotoki, choroba wrzodowa żołądka, poważne choroby serca, wątroby czy nerek oraz astmę powodowaną przez salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, nie powinna go zażywać. Jeśli ktoś jest leczony metotreksatem, stosowanym w terapii niektórych nowotworów, w dawce 15 mg lub więcej na tydzień, nie powinien zażywać Aspirin C. Ten lek nie jest odpowiedni dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży oraz dla dzieci poniżej 12 roku życia. Osoby z problemami nerkowymi, jak na przykład kamienie nerkowe i hemochromatoza, również nie powinny go zażywać.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Aspirin Effect?

  Spożywanie Aspirin C w dużych ilościach albo przez dłuższy czas może spowodować zatrucie, które może być łagodne bądź poważne. Objawy takiego stanu to między innymi szum w uszach, pocenie się, nudności, bóle głowy, oraz problemy z mówieniem i myśleniem. W sytuacjach ekstremalnych zatrucie może objawiać się trudnościami z oddychaniem, nieregularnymi biciem serca, krwawieniem z przewodu pokarmowego lub utratą płynów. W takim wypadku konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli zatrucie jest poważne, pacjent powinien natychmiast udać się do szpitala. Zwykle leczenie zatrucia obejmuje płukanie żołądka, podawanie węgla aktywowanego oraz leczenie innych objawów. Przyjęcie zbyt dużej dawki witaminy C może prowadzić do problemów żołądkowo-jelitowych lub nawet do niewydolności nerek. W przypadku objawów przedawkowania należy natychmiast odstawić produkt i skontaktować się z lekarzem. Przez nadmiar witaminy C w organizmie, może dojść do powiększonej ilości szczawianów w moczu, co z kolei może doprowadzić do kamieni nerkowych. Przedawkowanie witaminy C u osób z brakiem pewnych enzymów może prowadzić do hemolizy, czyli rozpadu czerwonych krwinek.

  Wygląd

  Lek, o którym mówimy, znajduje się w małych, białych granulkach zapakowanych w saszetki. Każde opakowanie zawiera 2 lub 10 takich saszetek.  Wszystko to jest zapakowane w kartonowe opakowanie.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Aspirin Effect to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Aspirin Effect zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Aspirin Effect jest Bayer.

  Kategorie

  Postać

  Granulat

  Moc

  500 mg

  Tablica pytań o Aspirin Effect

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Aspirin Effect to: Aspirin Pro, Aspirin, Polopiryna Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .