leki-orange

Aspirin Complex Zatoki, saszetki, 500 mg+30 mg

Aspirin Complex Zatoki co to jest?

Aspirin Complex Zatoki to granulat do sporządzania roztworu doustnego. Substancjami czynnymi są kwas acetylosalicylowy (500 mg) oraz chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg). Preparat udrażnia nos i zmniejsza katar obniża gorączkę i łagodzi ból głowy ból mięśni oraz stawów. Stosowany jest w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Aspirin Complex Zatoki

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Aspirin Complex Zatoki.

Kwas acetylosalicylowy jest stosowany w celu obniżenia gorączki i łagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu w takich stanach, jak bóle mięśni, bóle zębów, przeziębienie i bóle głowy. Może być również…
Pseudoefedryna to lek udrożniający, który obkurcza naczynia krwionośne w drogach nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować niedrożność nosa. Pseudoefedryna jest stosowana w leczeniu nie…

Na co pomaga Aspirin Complex Zatoki?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Aspirin Complex Zatoki.

Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA…
Ostre zapalenie zatok to krótkotrwały stan zapalny lub obrzęk tkanki wyściełającej zatoki. Częstą przyczyną tej choroby jest przeziębienie lub alergia. Może być także spowodowana przez infekcję bakter…
Ostry nieżyt nosa może być wywołany przez różne wirusy, natomiast najczęściej powodują go wirusy przeziębienia. Może być również wynikiem alergii, infekcji bakteryjnej lub innych czynników drażniących…

Zamienniki Aspirin Complex Zatoki i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Aspirin Complex Hot, saszetki, 500 mg+30 mg
Gripex Hot Zatoki, saszetki, 650 mg+60 mg+20 mg+4 mg
Polopiryna Hot Max, saszetki, 500 mg+300 mg+50 mg

Częste pytania o Aspirin Complex Zatoki

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Aspirin Complex Zatoki.
Aspirin Complex Zatoki 10 saszetek kosztuje ok. 24 złote.
Aspirin Complex Zatoki udrażnia nos i zatoki ze względu na zawartość pseudoefedryny.
Aspirin Complex Zatoki zawiera kwas acetylosalicylowy (500 mg) oraz chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg).
Dorośli: 1–2 saszetki co 4–8 godzin, maksymalnie 6 saszetek na dobę.
Aspirin Complex Zatoki jest dostępny w formie saszetek do sporządzania roztworu doustnego.
Aspirin Complex Zatoki łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, katar, ból głowy i bóle mięśniowe.

Aspirin Complex Zatoki dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Aspirin Complex Zatoki. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Aspirin Complex Zatoki?

Osobom dorosłym i młodzieży w wieku powyżej 16 lat zaleca się stosować jednorazowo 1-2 saszetki leku rozpuszczone w szklance wody. W razie konieczności można przyjąć kolejną dawkę pojedynczą, ale po upływie minimum 4 godzin. W ciągu doby nie należy przyjąć więcej niż 6 saszetek.

Ulotka leku Aspirin Complex Zatoki

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Aspirin Complex Zatoki

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Aspirin Complex Zatoki

ProducentBayer Sp. z o.o.
WskazaniaBól głowy,
Gorączka,
Grypa,
Ostre zapalenie zatok,
Ostry nieżyt nosa
SkładnikiKwas acetylosalicylowy,
Pseudoefedryna
Zamienniki
  1. Aspirin Complex Hot, saszetki, 500 mg+30 mg
  2. Gripex Hot Zatoki, saszetki, 650 mg+60 mg+20 mg+4 mg
  3. Polopiryna Hot Max, saszetki, 500 mg+300 mg+50 mg
Moc leku500 mg + 30 mg
Postać lekuGranulat do sporządzania zawiesiny doustnej
Opakowania10 sasz. , 05909990680634 OTC (EAN: 05909990680634)
20 sasz. , 05909990680641 OTC (EAN: 05909990680641)
DziałBól,
Ból głowy,
Ból zatok,
Gorączka,
Katar,
Przeziębienie i grypa,
Zatoki