Aspicam Bio

tabletki7,5 mg

Aspicam Bio to lek, który zawiera substancję czynną meloksykam. Ten lek jest stosowany do leczenia objawów różnych schorzeń, takich jak osteoartroza czy reumatoidalne zapalenie stawów. Zawartość jednej tabletki to 7,5 mg.

Spis treści

  Opis leku

  Aspicam Bio – co to?

  Aspicam Bio to lek, który zawiera substancję czynną meloksykam. Ten lek jest stosowany do leczenia objawów różnych schorzeń, takich jak osteoartroza czy reumatoidalne zapalenie stawów. Zawartość jednej tabletki to 7,5 mg.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Aspicam Bio?

  Lek Aspicam Bio powinien być stosowany doustnie, raz na dobę, przyjmując jedną tabletkę 7,5 mg. Tabletkę należy połknąć podczas posiłku, popijając ją wodą lub innym płynem. Przed pierwszym zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem. Nie stosuj leku dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Leku nie powinny stosować dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia. Jeśli masz choroby nerek lub wątroby, skonsultuj się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Aspicam Bio?

  Przechowuj lek Aspicam Bio w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 25ºC, poza zasięgiem dzieci. Nie używaj go po dacie ważności na opakowaniu. Nie wyrzucaj leków do kanalizacji ani śmieci.

  Forma podania

  Aspicam Bio to lek w postaci tabletek o mocy 7,5 mg. Lek należy przyjmować doustnie, popijając wystarczającą ilością płynu. Dawkowanie jest zależne od dolegliwości i ustala je lekarz.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Aspicam Bio?

  Aspicam Bio, podobnie jak inne leki, może powodować różne skutki uboczne, choć nie u każdej osoby one występują. Mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak swędzenie skóry, pęcherze, łuszczenie się skóry, obrzęk skóry lub błon śluzowych, trudności z oddychaniem, zapalenie wątroby objawiające się żółtaczką, bólem brzucha i utratą apetytu. Może wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego i owrzodzenia, które mogą powodować ból brzucha. W przypadku zaburzeń widzenia, nie powinniśmy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. W rzadkich przypadkach lek może być związany z ryzykiem zawału serca, udaru mózgu, obrzęków, nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Aspicam Bio?

  Kiedy nie stosować leku:
  − Jeśli pacjent ma uczulenie na meloksykam lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  − U pacjentki w ostatnich trzech miesiącach ciąży;
  − Jeśli pacjent jest w wieku poniżej 15 lat;
  − Jeśli pacjent ma alergię (nadwrażliwość) na aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
  − Jeśli u pacjenta po wcześniejszej terapii NLPZ wystąpiły: krwawienia z żołądka lub jelit lub perforacja żołądka lub jelit;
  − Jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę wrzodową lub krwawienie z żołądka lub jelit;
  − Jeśli pacjent przebył chorobę wrzodową żołądka lub jelit lub krwawienie;
  − Jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności wątroby;
  − U pacjentów niedializowanych z ciężką niewydolnością nerek;
  − Jeśli u pacjenta ostatnio wystąpiły krwawienia w obrębie mózgu;
  − Jeśli u pacjenta wystąpiły jakiekolwiek inne krwawienia;
  − Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca;
  − Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów w związku z tym, że lek zawiera laktozę.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Aspicam Bio?

  Jeśli podejrzewasz, że zażyłeś za dużo Aspicam Bio, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować osłabienie, senność, nudności, wymioty i ból żołądka. Te objawy zazwyczaj ustępują po zaprzestaniu stosowania leku. Może również wystąpić krwawienie z żołądka lub jelit. Ciężkie przedawkowanie może prowadzić do poważnych działań niepożądanych, takich jak podwyższenie ciśnienia krwi, ostre niewydolności nerek, zaburzenia czynności wątroby, utrata przytomności, napady padaczkowe, a nawet zatrzymanie akcji serca.

  Wygląd

  Lek Aspicam Bio prezentuje się w postaci okrągłych tabletek, które są wypukłe z obu stron i mają jasnożółty kolor. Tabletki są zapakowane w blistry wykonane z PVC i aluminium, które następnie są umieszczone w tekturowym pudełku. W jednym opakowaniu może znajdować się 7, 10, 14, 20 lub 30 tabletek.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Aspicam Bio to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Aspicam Bio zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Aspicam Bio jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  Tablica pytań o Aspicam Bio

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Aspicam Bio to: Opokan, Moilec, Movalis, Remolexam.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .