leki-orange

Artelac, krople do oczu, 3,2 mg/ml

Artelac co to jest?

Artelac, krople do oczu jest stosowany w objawowym leczeniu zespołu suchego oka. Lek może być również używany do nawilżania twardych soczewek kontaktowych. 1 ml roztworu zawiera 3,2mg hypromelozy. Wykazuje działanie nawilżające na powierzchnię gałki ocznej, zapobiegające podrażnieniu oka.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Artelac

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Artelac.

Hypromeloza jest stosowana jako środek smarujący do oczu w leczeniu suchości podrażnionych oczu. Lek ten jest również stosowany podczas niektórych operacji oka, aby pomóc w utrzymaniu kształtu oka or…

Na co pomaga Artelac?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Artelac.

1. Czym jest pieczenie oczu? Pieczenie oczu to nieprzyjemny stan, który wiele osób zna z własnego doświadczenia. Odczuwane jest jako dyskomfort, uczucie ciepła lub podrażnienia w obrębie gałki ocznej,…
Zespół suchego oka to zaburzenia, które powodują niedostateczne nawilżenie powierzchni oka. Dochodzi do utraty stabilności filmu łzowego obu oczu i w konsekwencji do wyschnięcia rogówki i spojówki. …
1. Wprowadzenie do problemu zmęczenia oczu. W dzisiejszych czasach, w erze technologii cyfrowej, zmęczenie oczu jest coraz częściej spotykanym problemem. Stres, praca przy komputerze, długotrwałe czy…

Zamienniki Artelac i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Artelac

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Artelac.
Artelac ma działanie nawilżające na powierzchni gałki ocznej, zapobiegające podrażnieniu oka.
Artelac jest stosowany w objawowym leczeniu zespołu suchego oka.
Leczenie zespołu suchego oka wymaga indywidualnego dawkowania. W zależności od ciężkości i nasilenia objawów zwykle wkrapla się jedną kroplę do worka spojówkowego 3 do 5 razy na dobę, lub częściej, w zależności od potrzeb.
Artelac jest dostępny bez recepty.
Substancją czynną leku jest hypromeloza. 1 ml roztworu zawiera 3,2 mg hypromelozy.

Artelac dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Artelac. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Artelac?

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 kropla do worka spojówkowego od 3 do 5 razy na dobę. Jeśli istnieje taka potrzeba lek można stosować częściej. W długotrwałym leczeniu zespołu suchego oka zaleca należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dawkowania.

Ulotka leku Artelac

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Artelac

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!