Argol Essenza Balsamica

płyn

Argol Essenza Balsamica to lek roślinny w postaci płynu, który znalazł zastosowanie w różnego rodzaju dolegliwościach. Jest stosowany m.in. w przeziębieniu, w zaburzeniach trawienia, miejscowo przy zmianach zapalnych, świądzie i do masażu, a także do sporządzania inhalacji parowej w przypadku wystąpienia kataru.

Spis treści

  Opis leku

  Argol Essenza Balsamica – co to?

  Argol Essenza Balsamica to lek roślinny w postaci płynu, który znalazł zastosowanie w różnego rodzaju dolegliwościach. Jest stosowany m.in. w przeziębieniu, w zaburzeniach trawienia, miejscowo przy zmianach zapalnych, świądzie i do masażu, a także do sporządzania inhalacji parowej w przypadku wystąpienia kataru.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Argol Essenza Balsamica?

  Argol Essenza Balsamica może być stosowany na kilka sposobów. Doustnie, dla łagodzenia objawów przeziębienia lub grypy, należy przyjmować 10-15 kropli na cukrze lub miodzie, do 3 razy dziennie. W przypadku problemów trawiennych przyjmujemy 10-15 kropli w pół szklanki wody, również do 3 razy dziennie. Dla inhalacji parowej przy nieżytach górnych dróg oddechowych z katarem, używamy ½ – 1 łyżeczki preparatu na filiżankę gorącej wody, do 3 razy dziennie. Możemy też płukać gardło i jamę ustną ½ łyżeczki preparatu w pół szklanki letniej wody. Przy miejscowym stosowaniu na skórę, na zmiany zapalne lub owrzodzenia, na bólach głowy, przeziębieniu, bólach stawowo-mięśniowych, wcieramy kilka kropli do ½ łyżki stołowej preparatu.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Argol Essenza Balsamica?

  Aby przechowywać lek Argol Essenza Balsamica w płynie, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Argol Essenza Balsamica to płyn, który podaje się doustnie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Argol Essenza Balsamica?

  Argol Essenza Balsamica, płyn, podobnie jak każdy inny lek, może powodować pewne działania niepożądane. Najczęstsze z nich to objawy nadwrażliwości na mentol lub olejki eteryczne, które mogą objawiać się w różny sposób. Jeśli zaobserwujesz jakiekolwiek niepokojące objawy po zażyciu tego leku, przestań go używać i skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Argol Essenza Balsamica?

  Leku nie należy stosować:
  – w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku;
  – na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry;
  – na błony śluzowe u pacjentów ze zdiagnozowanymi stanami zanikowymi błony śluzowej jamy ustnej.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Argol Essenza Balsamica?

  Jeżeli podejrzewasz, że zażyłeś zbyt dużo Argol Essenza Balsamica, płynu, przede wszystkim nie panikuj. Nie ma dotychczas zgłoszonych przypadków przedawkowania tego leku. Jednakże, jeżeli zażyłeś go w nadmiarze, możliwe, że możesz odczuwać pewne skutki uboczne związane z przedawkowaniem alkoholu.

  Wygląd

  Argol Essenza Balsamica to lek, który ma postać płynu. Możemy go stosować doustnie, do jamy ustnej, do inhalacji parowej oraz na skórę. Płyn ten jest dostępny w butelkach wykonanych z ciemnego szkła, które mogą mieć różne pojemności – 50 ml, 75 ml, 100 ml czy 200 ml. Na butelce znajduje się zakrętka z kroplomierzem wykonana z polietylenu, dzięki czemu łatwiej możemy dozować lek. Butelka z lekiem jest pakow

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Argol Essenza Balsamica to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Argol Essenza Balsamica zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Kategorie

  Postać

  płyn

  Moc

  Tablica pytań o Argol Essenza Balsamica

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Argol Essenza Balsamica to: Amol, Aromatol, Melisana Klosterfrau.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .