Apap przeziębienie

saszetki650 mg+50 mg+10 mg

Apap przeziębienie to saszetki dla dorosłych stosowane w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy składniki. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Chlorowodorek fenylefryny pomaga udrożnić zatkany nos i zmniejszyć katar. Dodatek witaminy C wspiera układ odpornościowy. Zawartość saszetki rozpuszcza się w gorącej wodzie.

Spis treści

    Opis leku

    Apap przeziębienie – co to?

    Apap przeziębienie to saszetki dla dorosłych stosowane w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy składniki. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Chlorowodorek fenylefryny pomaga udrożnić zatkany nos i zmniejszyć katar. Dodatek witaminy C wspiera układ odpornościowy. Zawartość saszetki rozpuszcza się w gorącej wodzie.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Apap przeziębienie?

    Dawkowanie tego leku to jedna saszetka co 4-6 godzin, ale nie więcej niż 6 saszetek na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. W przypadku braku poprawy po trzech dniach lub pogorszenia stanu pacjenta, należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Apap przeziębienie?

    Lek Apap przeziębienie powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Apap przeziębienie występuje w postaci saszetek. Każda saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny i 10 mg chlorowodorku fenylefryny. Lek podaje się doustnie.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Apap przeziębienie?

    Lek APAP przeziębienie może powodować różne działania niepożądane, choć nie u każdego się one pojawiają. Wśród nich mogą być reakcje alergiczne takie jak świąd czy pokrzywka, różne reakcje nadwrażliwości, a nawet objawy wstrząsu anafilaktycznego. Kłopoty ze skórą, układem immunologicznym, żołądkiem, jelitami, klatką piersiową, a także z nerkami i drogami moczowymi to tylko niektóre z możliwych skutków ubocznych. Działania niepożądane mogą także dotyczyć układu krążenia tak jak podwyższone ciśnienie czy przyspieszone bicie serca. Niektórzy mogą odczuwać zaburzenia oddychania, niepokój, bezsenność, omamy, lęk i nerwowość. Rzadziej mogą wystąpić zaburzenia krwi. Działania niepożądane są jednak rzadkie przy krótkotrwałym stosowaniu leku.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap przeziębienie?

    Nie powinieneś brać tego leku, jeśli jesteś uczulony na którąkolwiek substancję w nim zawartą, lub masz konkretnie lista schorzeń jak niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, specyficzne niedobory enzymów, problemy z wątrobą lub nerkami, wirusowe zapalenie wątroby, chorobę alkoholową, fenyloketonurię, nadczynność tarczycy, jaskrę, czy jesteś w trakcie lub ostatnio zakończyłeś leczenie pewnymi lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwwirusowymi lub dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Apap przeziębienie?

    Jeśli przypadkowo zażyłeś za dużo leku, natychmiast przerwij dawkowanie i skontaktuj się z lekarzem lub idź do najbliższego szpitala. Weź ze sobą ulotkę leku i opakowanie. Jeśli jesteś przytomny i nie minęło więcej niż godzina od przedawkowania, spróbuj sprowokować wymioty. Możesz też spożyć 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej rozmieszanego z wodą. Lekarze mogą podać leki na odtrucie. Przedawkowanie może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby, które mogą nie być od razu widoczne, a także do innych objawów, takich jak drżenie, niepokój, bezsenność, podwyższone ciśnienie krwi, przyspieszone bicie serca, bladość skóry, zatrzymanie moczu czy żółtaczkę.

    Wygląd

    Lek zawiera w saszetce biały proszek przeznaczony do przygotowania roztworu. Saszetki są umieszczone w tekturowym pudełku.


    Ulotka

    Ulotka leku Apap przeziębienie dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Apap przeziębienie to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Apap przeziębienie zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Apap przeziębienie jest USP Zdrowie.

    Kategorie

    Postać

    Proszek do sporządzania roztworu doustnego

    Moc

    (650 mg + 50 mg + 10 mg)/sasz.

    Tablica pytań o Apap przeziębienie

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Apap przeziębienie to: Coldrex ComplexGrip, Febrisan, Gripex Hot Max, Theraflu Extra Grip.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .